PKO Ekstraklasa: Bezbramkowy remis, choć emocji nie brakowało w Łodzi

W piątkowym spotkaniu 1. kolejki PKO Ekstraklas, ŁKS Łódź bezbramkowo zremisował z Lechią Gdańsk. Dla łodzian jest to powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej po ośmiu  latach.

Ekipa Piotra Stokowca miała już za sobą pierwszy mecz w sezonie, kiedy w Superpucharze Polski pewnie pokonali Piasta Gliwice (3:1). – Przez cały rok realizowaliśmy filozofię, że to my chcemy grać w piłkę i chcemy atakować. Byłoby nie po mojej myśli, gdybyśmy mieli teraz grać inaczej. To, co do tej pory robiliśmy, robiliśmy dobrze i chcemy to kontynuować – powiedział Kazimierz Moskal.

“Biało-zieloni” już w czwartek podejmą Broendby w II eliminacji Ligi Europy, a Michał Nalepa przyznał, iż są skoncentrowani na najbliższym rywalu. – Patrzenie na najbliższy mecz pomaga nam nie zwariować. Gdybyśmy patrzeli, że zaraz po meczu z ŁKS-em mamy mecz Ligi Europy, to nie podeszlibyśmy do meczu z ŁKS-em na 100%. Na razie koncentrujemy się na ŁKS-ie, a potem na Lidze Europy. Ten system się sprawdza i nie ma sensu go zmieniać. Fajnie, że mieliśmy przetarcie i zagraliśmy mecz o stawkę.

Początek meczu zdecydowanie należał do gospodarzy, którzy raz po raz groźnymi akcjami niepokoili defensywę gości. W drużynie Kazimierza Moskala wyróżniał się zwłaszcza Dani Ramirez. W 16. minucie Hiszpan podał do Bartłomieja Kalinkowskiego, który płaskim strzałem spróbował pokonać Dusana Kuciaka. Na odpowiedź Lechii czekaliśmy kilkanaście minut. Żarko Udovicić zgrał piłkę do Filipa Mladenovicia, a ten niepilnowany wbiegł w szesnastkę i oddał uderzenie na krótki słupek, ale Michał Kołba był czujny. W 43. minucie gry 31-letni Żarko Udovicić został wyrzucony z boiska za bestialski atak w nogi Jana Grzesika. Paweł Gil do podjęcia decyzji potrzebował powtórek VAR-u. Po zmianie stron przez większą część przeważał ŁKS i dyktowali warunki gry. Dwoma interwencjami popisał się Dusan Kuciak po uderzeniach Daniego Ramireza.