Bundesliga: Robert Lewandowski z golem, porażka Bayernu Monachium

fcbayern.com

Bayern Monachium po rozgromieniu na wyjeździe Tottenhamu Hotspur (7:2) w Lidze Mistrzów, tym razem sensacyjnie przegrał na Allianz Arena z TSG 1899 Hoffenheim (1:2).

W 4. minucie Sargis Adamyan doszedł do doskonałej okazji, lecz długo zwlekał z oddaniem strzału i został zablokowany przez defensora gospodarzy. W 24. minucie bohater wtorkowego spotkania Serge Gnabry wpakował piłkę do siatki, a arbiter dopatrzył się pozycji spalonej Joshuy Kimmicha. Po chwili kolejne ataki “Bawarczyków” nie przyniosły efektów, a ze świetnej strony spisał Oliver Baumann. W 55. minucie Corentin Tolisso stracił piłkę na własnej połowie, a Sebastian Rudy podał do niepilnowanego Sargisa Adamyana i Ormianin wyprowadził swój zespół na niespodziewane prowadzenie. W 72. minucie dał “mięciutkie” podanie do Roberta Lewandowskiego, a ten będąc na granicy spalonego pokonał fantastycznym uderzeniem głową Olivera Baumanna. Dla reprezentanta Polski było to już jedenaste trafienie w obecnej kampanii ligowej. W 79. minucie Sargis Adamyan precyzyjnym strzałem tuż przy słupku pokonał Manuela Neuera i byliśmy świadkami sensacji na stadionie lidera.