PKO Ekstraklasa: Ambitna Stal Mielec w Gdańsku, hat-trick Łukasza Zwolińskiego

pilkarskiwiat.com

Łukasz Zwoliński został bohaterem Lechii Gdańsk ze Stalą Mielec (3:2). Napastnik skompletował hat-trick.

W Gdańsku chcieli ze Stalą postawić zdecydowany krok ku europejskim pucharom. Niezwykle do góry ruszyli piłkarze Piasta Gliwice. Tomasz Kaczmarek zaznacza, że wszystko jest w ich rękach. – Jestem przekonany, że mamy jakość oraz formę, aby to wszystko osiągnąć – mówi. Biało-zieloni wróciliby do Europy po trzech latach, ale wówczas ich przygoda zakończyła się na drugiej rundzie el. Ligi Europy.

W jedenastej minucie 19-letni Jakub Kałuziński znakomicie wypuścił piłkę do przodu do Łukasza Zjawińskiego i napastnik wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. W 31. minucie Zjawiński miał dublet na swoim koncie, po wykorzystaniu asysty od Marco Terrazzino. Pop przerwie sygnał do odwrócenia wyniku dał Mateusz Żyro, któremu pomógł rykoszet od Mario Malocy. W 80. minucie goście dopięli swego i rezerwowy Oskar Zawada wyrównał, co po pierwszej połowie nie zwiastowało na stratę punktów przez Lechię. Jeszcze w doliczonym czasie hat-tricka skompletował Łukasz Zwoliński i po długiej analizie na wozie VAR nie dopatrzono się pozycji spalonej i lechiści wyrwali trzy punkty.