PKO BP Ekstraklasa: Zagłębie wygrywa czwarty mecz z rzędu. Stal ciągle nie jest pewna utrzymania

Fornalik

Waldemar Fornalik / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

KGHM Zagłębie Lubin pokonało PGE FKS Stal Mielec 2:0 w meczu 33. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Gospodarze obydwie bramki zdobyli do przerwy i zanotowali czwarte zwycięstwo z rzędu.

Po wyrównanym pierwszym kwadransie to gospodarze przejęli przewagę. Efekt tego zobaczyliśmy w 33. minucie. Po rzucie rożnym główkował Kopacz, piłka początkowo zablokowana przez obrońców Stali znalazła się pod nogą Gaprindaszwiliego, który z najbliższej odległości nie dał szans Mrozkowi. Zagłębie nie zatrzymało się na jednobramkowym prowadzeniu, po kolejnych rzutach rożnych gospodarze mieli szansę na podwyższenie prowadzenia, ale na drodze stawał Bartosz Mrozek. Co nie udało się Lubinianom po stałych fragmentach udało się po wzorowej kontrze. Gaprindaszwili wypuścił Łakomego, ten dośrodkował do Kurminowskiego, który strzałem po ziemi pokonał bramkarza Stali.

Po przerwie Zagłębie bez potrzeby nie forsowało tempa gry a goście nie potrafili przejąć inicjatywy, stąd spadło tempo spotkania. Gospodarze po kontratakach mieli kilka okazji do zdobycia bramki na 3:0, ale znów Mrozek pokazywał swój kunszt tak jak w 82. minucie gdy obronił strzał z szesnastu metrów Chodyny i dobitkę Pieńki. To była najciekawsza sytuacja w drugiej połowie, która była mniej ciekawsza niż pierwsza i nie zobaczyliśmy w niej żadnej bramki. Zagłębie wygrywa 2:0 i notuje czwarte zwycięstwo z rzędu. Dla Stali ta porażka oznacza ciągłe zamieszanie w walkę o utrzymanie. Zespół z podkarpacia ma pięć punktów przewagi nad Śląskiem, który swoje spotkanie rozgrywa dopiero w niedzielę.