PKO BP Ekstraklasa: Świerczok show. Piast rozbił Podbeskidzie

Piast Gliwice

W meczu inaugurującym 13. kolejkę PKO BP Ekstraklasy, Piast Gliwice rozbił na wyjeździe Podbeskidzie Bielsko-Biała 5:0 (2:0).

Będący w świetnej formie w ostatnich tygodniach Jakub Świrczok po raz pierwszy wpisał się na listę strzelców w 39. minucie. 27-letni napastnik skierował piłkę do siatki strzałem z odległości piątego metra, wykorzystując dokładne podanie Steczyka. Trzy minuty później Jakub Świerczok precyzyjnym strzałem w lewy dolny róg bramki wykorzystał rzut karny.

W 60. minucie wynik podwyższył Piotr Malarczyk, pokonując bramkarza strzałem głową po świetnej centrze z rzutu rożnego. Dwadzieścia cztery minuty późnej czwartą bramkę dla Piasta zdobył Sebastian Milewski. 22-latek wbiegł w pole karne, minął Komora i pokonał Peskovicia. W doliczonym czasie gry ostatnią bramkę dla Piasta zdobył Thiago Alves. Konczkowski wbiegł w pole karne, dograł do niekrytego Portugalczyka, który przypieczętował wygraną gliwiczan.