David Alaba coraz bliżej Realu. Piłkarz zerwał negocjacje z Bayernem

worldsoccertalk.com

David Alaba ma kontrakt ważny do końca przyszłego sezonu. Już zimą Austriak będzie mógł negocjować z potencjalnym nowym pracodawcą. Wiele wskazuje na to, że stoper Bawarczyków trafi do Madrytu. 

Ostatni czas dla Davida Alaby był mocno burzliwy. Bayern chciał za wszelką cenę zatrzymać swojego zawodnika u siebie, ale ten ma inne plany. Obrońca dał czas władzom, że do 1. grudnia mają czas na podjęcie decyzji odnośnie jego przyszłości. Ponieważ do tego czasu nic się nie wydarzyło Alaba wypowiedział się, że może negocjować z innymi. Warto dodać, że zasada FIFA nie pozwala na takie zagrania. Negocjacje z innym klubem można zacząć nie wcześniej niż 6. miesięcy przed zakończeniem kontraktu. Dziś MARCA poinformowała, że zerwał on wszelkie rozmowy z zarządem, a to wskazuje jedno. Alaba najpóźniej w wakacje opuści Alianz Arena. Najbardziej prawdopodobne jest to, że Austriak zasili szeregi Zinedine’a Zidane’a.

Real także chciałby pozyskać tak utalentowanego i przede wszystkim doświadczonego piłkarza. Przez długi czas Florentino Perez nie chciał wykonywać żadnych gwałtownych ruchów, czekał na rozwój sytuacji pomiędzy Alabą i Bayernem. Teraz gdy sytuacja stała się jasna już w styczniu na biurko włodarzy Bawarczyków mogą wpłynąć ciekawe oferty. Będzie to ostatnia okazja, aby zarobić jeszcze jakieś pieniądze.

Oprócz Realu Madryt innymi chętnymi za pozyskanie stopera są PSG i Chelsea. Mówi się, że Francuzi zrobią wszystko by Alaba trafił do Parku Książąt. Sam zawodnik przyznał, że najbardziej chciałbym zagrać w Hiszpanii, w jednym z klubów La Liga, co znacznie wzmacnia kierunek transferu do Madrytu.

Źródło: MARCA 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.