PKO BP Ekstraklasa: Stal Mielec pokonuje Śląsk Wrocław 3:1. Dublet Kokiego Hinokio

PGE Stal Mielec (Twitter)

Stal Mielec odniosła pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. “Mielczanie” w 4. kolejce PKO BP Ekstraklasy pokonali Śląsk Wrocław na własnym stadionie 3:0. Dubletem popisał się Japończyk, Koki Hinokio. Honorową bramkę zdobył Erik Exposito

W spotkanie lepiej weszli przyjezdni. Już w 3. minucie Exposito główkował w polu karnym, ale zablokował ten strzał Pajnowski. Dwie minuty później Exposito zagrał prostopadłe podanie do Żukowskiego, który stanął “oko w oko” z Kochalskim. Bramkarz Stali obronił strzał, ale trafił piłką w Żukowskiego i piłka znalazła się w siatce. Po analizie VAR okazało się jednak, że Żukowski był na pozycji spalonej. Po kwadransie sobotni pojedynek wyrównał się. Getinger uderzył groźnie z rzutu wolnego, ale kilka centymetrów nad bramką. W 30. minucie sędzia zarządził przerwę na nawodnienie i po krótkich uwagach od trenerów to Stal przejęła inicjatywę. Do kuriozalnej sytuacji doszło w 36. minucie spotkania. Po dośrodkowaniu i zamieszaniu w polu karnym Śląska piłkarz Stali umieścił piłkę w siatce, jednak wcześniej sędzia Jakubik zdążył odgwizdać rzut karny po zagraniu ręką Schwarza. Do “jedenastki” podszedł Wlazło, ale to Trelowski okazał się lepszy w tym pojedynku, ciągle utrzymywał się bezbramkowy remis. Jednak tuż przed przerwą na strzał z około trzydziestu metrów zdecydował się Koki Hinokio. Trelowski odprowadzał piłkę wzrokiem, a ku zaskoczeniu bramkarza Śląska futbolówka znalazła się w siatce.

Stal Mielec bramką zakończyła pierwszą połowę bramką, a drugą część spotkania mielczanie otworzyli dwiema bramkami. W 53. minucie Koki Hinokio uderzył z narożnika pola karnego w samo okienko bramki Trelowskiego. Trzy minuty później w polu karnym Domański zagrał do Trąbki a ten przyjął i uderzył z powietrza nie do obrony. W tym momencie było już 3:0 dla gospodarzy. Trener Jacek Magiera zareagował dwom zmianami, ale nie przyczyniły się one do zmiany obrazu spotkania. Śląsk znajdował się kilkukrotnie pod polem karnym Stali, ale brakowało gościom ostatniego podania a strzały z dystansu nie trafiały w światło bramki. Świetną okazję miał Szwedzik, ale Kochalski do spółki z Pajnowskim zażegnali niebezpieczeństwo. Honorową bramkę dla Śląska zdobył z rzutu karnego Erik Exposito w doliczonym czasie gry. “Jedenastkę” sprokurował zagraniem ręką Kamil Pajnowski. Jeszcze jedną okazję miała Stal, gdy dośrodkowywał Domański a uderzał głową Meriluoto. Dobrze interweniował Trelowski. Pierwsza w sezonie wygrana Stali Mielec. Śląsk Wrocław z jednym punktem na koncie pozostaje w strefie spadkowej.