PKO BP Ekstraklasa: Radomiak wygrywa w Szczecinie. Trwa zła passa Pogoni

PKO BP Ekstraklasa (Twitter)

Pogoń Szczecin przeżywa kiepskie chwile. Po dotkliwej porażce w Europie “Portowcy” przegrali z Radomiakiem 0:2 w spotkaniu 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Wynik został ustalony już w 27. minucie.

Pogoń w swoim stylu rozpoczęła w ataku pozycyjnym. Radomiak przyjął te warunki i starał się wyprowadzać kontrataki. Właśnie taka akcja dała Radomiakowi prowadzenie. W 20. minucie Donis z własnej połowy zagrał do Semedo, ten nie pozwolił się dogonić Malcowi i uderzył po przekątnej tuż przy słupku bramki bezradnego Klebaniuka. Po kilku minutach było już 0:2. Rafał Wolski dośrodkował z rzutu rożnego a Mateusz Cichocki sam wyskoczył w polu karnym i kontrując piłkę umieścił ją w siatce. Pogoń otrząsnęła się tuż przed przerwą. Bichakhchyan dośrodkował po ziemi do Koulourisa, ale Grek nie trafił w bramkę z trzech metrów. Kilka minut później Wahlqvist uderzał w świetnej sytuacji ale mocny strzał po ziemi obronił Posiadała.

Tuż po przerwie Radomiak miał szansę na trzeciego gola. Semedo świetnie wypatrzył na lewej stronie Machado, który niepilnowany z pierwszej piłki strzela po koźle obok słupka. W 58. minucie Abramowicz zagrał wzdłuż bramki do Pedro Henrique, a Portugalczyk na wślizgu trafił w słupek. Radomiak powinien prowadzić już 0:3. Starała się coś stworzyć również Pogoń. Ładna akcja lewą stroną Borgesa, zagranie w pole karne na wchodzącego Zahovicia, Słoweniec oszukał Rossiego i posłał piłkę po krótkim słupku obok Posiadały. Wcześniej jednak sfaulował Alvesa. Wysoko piłkę odebrał Gamboa i odnalazł z przodu Przyborka. Ten wyłożył piłkę na drugą stronę do Grosickiego, strzał lewą nogą z pierwszej piłki, jednak znowu świetnie broni Posiadała. To było wszystko na co stać było Pogoń tego dnia i Szczecinianie przegrali z Radomiakiem 0:2.

13.08.2023 r, 4. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Stadion im. Floriana Krygiera w Szczecinie

Pogoń Szczecin – Radomiak Radom 0:2 (0:2)

Semedo 20′, Cichocki 27′

Pogoń (4-2-3-1): Klebaniuk – Wahlqvist (Stolarski 76′), Loncar, Malec, Koutris (Borges 64′) – Gamboa, Kurzawa (Zahović 46′) – Bichakhchyan (Wędrychowski 46′, Przyborek 64′), Gorgon, Grosicki – Koulouris

Radomiak (4-2-3-1): Posiadała – Grzesik, Rossi, Cichocki, Abramowicz – Donis (Castaneda 63′), Alves – Semedo (Kaput 82′), Wolski (Luizao 63′), Machado (Cestor 82′) – Henrique (Rocha 85′)

Żółte kartki: Rossi, Semedo, Henrique

Sędzia: Bartosz Frankowski