PKO BP Ekstraklasa: Ruch już spadł, ale wygrywa z Radomiakiem (WIDEO)

Radomiak Radom przegrał na własnym stadionie z zdegradowanym Ruchem Chorzów 0:2 w meczu 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dla “Niebieskich” bramki zdobyli Barański i Vlkanova.

Niedziele zwycięstwo Puszczy sprawiło, że Ruch Chorzów już na sto procent opuści PKO BP Ekstraklasę po jednym sezonie. “Niebiescy” wyszli na boisko jakby mając w głowie, że nie walczą już o nic. Pierwsza połowa wyraźnie dla Radomiaka, który powinien prowadzić. Najlepszą okazję miał Rafał Wolski, który jednak poślizgnął się w sytuacji sam na sam. W pozostałych sytuacjach dobrze interweniował Stipica. Po przerwie działo się mniej, aż nagle w 62. minucie Ruch Chorzów znalazł się na prowadzeniu w Radomiu. Nie wykorzystali swoich szans na gola gospodarze, po czym wpadła bramka dla “Niebieskich”. Akcję lewą stroną wykończył Bartłomiej Barański strzałem po ziemi z linii pola karnego. Asystował Soma Novothny. To pierwsza bramka Barańskiego w PKO BP Ekstraklasie. Radomiak nie potrafił odpowiedzieć, to Ruch zdobył kolejne bramki. Najpierw nieuznany gol Filipa Wilaka a w doliczonym czasie gry Adam Vlkanova przypieczętował zwycięstwo Ruchu. Po spadku z ligi “Niebiescy” zaliczyli pierwsze wyjazdowe zwycięstwo.