PKO BP Ekstraklasa: Śląsk miażdży Cracovie i zostaje liderem!

slaskwroclaw.pl, materiały prasowe

Śląsk Wrocław wygrał z Cracovią aż 4:0 w meczu 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Dzięki temu zwycięstwu drużyna z Tarczyński Arena wskoczyła na fotel lidera Ekstraklasy i czeka na ruch Jagielloni.

Gospodarze sprawę trzech punktów załatwili już w pierwszej połowie. Cracovia nie zdążyła powąchać piłki zanim znalazła się ona w bramce Lukasa Hrosso. Simeon Petrow znalazł się kompletnie nieobstawiony blisko celu i wepchnął piłkę do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Petra Schwarza. Lukas Hrosso nawet nie pozorował wykonania interwencji. W 34. minucie wynik podwyższył Erik Exposito. Po przechwyceniu piłki kapitan Śląska wymienił podania z Piotrem Samcem-Talarem, a ataku nie udało się przerwać Kamilowi Glikowi. Mocne uderzenie, przy bliższym słupku okazało się wystarczające do pokonania Lukasa Hrosso. Jeszcze przed przerwą gospodarze prowadzili 3:0. Piotr Samiec-Talar skorzystał z rykoszetu od uda napastnika i dorzucił gola strzałem z bliska. Od 68. minuty Cracovia grała w “dziesiątkę” po czerwonej kartce dla Knapa i wyczekiwała ostatniego gwizdka spotkania. Gospodarze dołożyli jeszcze jedną bramkę. Na 4:0 trafił Mateusz Żukowski. Śląsk ma 55 punktów i o jedno “oczko” wyprzedza Jagiellonię, która w sobotę rozegra spotkanie z Koroną.