PKO BP Ekstraklasa: Legia rozbiła Jagiellonię w Warszawie. Miłe złego początki klubu z Podlasia

Legia Warszawa 2023

Shutterstock/Mikołaj Barbanell

W meczu 32. kolejki PKO BP Ekstraklasy Legia Warszawa rozbiła Jagiellonię Białystok 5:1. Bramkę przeciwko Legionistom zdobył nowy nabytek klubu z Warszawy – Marc Gual.

Obie drużyny wyszły na Łazienkowską z chęcią ofensywnej gry i strzelania bramek. Wynik otworzyli goście. W 15. minucie Nguiamba przejął podanie Josue i z pierwszej piłki zagrał prostopadle do Marca Guala. Hiszpan przyjął piłkę, uderzył sprzed pola karnego i z pomocą rykoszetu od Maika Nawrockiego trafił do siatki. Lider klasyfikacji strzelców nie celebrował tego gola, ponieważ wiadomo już, że od przyszłego sezonu będzie zawodnikiem Legii. Gospodarze szybko doprowadzili do remisu. W 22. minucie Josue uderzył z rzutu wolnego, piłka odbiła się od muru i zaskoczyła Alomerovicia, który musiał wyciągać ją z siatki. Do przerwy utrzymał się remisowy wynik, choć obie drużyny miały swoje szanse. Bliżej prowadzenia była Jagiellonia, tuż przed przerwą Prikryl i Imaz trafiali w obramowanie bramki Tobiasza.

Tuż po przerwie w 48. minucie prowadziła już Legia. Josue zagrał w pole karne do Slisza, a ten piętką zagrał na piąty metr, gdzie znalazł się Ernest Muci i zdobył bramkę na 2:1. 10. minut później Albańczyk trafił z 20-metrów w poprzeczkę. W drugiej połowie przewaga Legii była już bezdyskusyjna. Na 3:1 wynik podwyższył Rosołek, znów asystował Slisz. Czwartą bramkę dla gospodarzy zdobył Maik Nawrocki uderzeniem głową po dośrodkowaniu Josue. Wynik w 88. minucie ustalił rezerwowy, Blaz Kramer po asyście Pawła Wszołka. Legia przegrywała 0:1, ale odrobiła straty i w drugiej połowie zagrała spektakularnie. To zwycięstwo przybliża podopiecznych Kosty Runjaicia do wicemistrzostwa Polski.

12.05.2023 roku, 32. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Stadion Wojska Polskiego

Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok 5:1 (1:1)

Josue 22′, Muci 49′, Rosołek 64′, Nawrocki 75′, Kramer 88′ – Marc Gual 15′

Legia (3-5-2): Tobiasz – Nawrocki (Rose 89′), Augustyniak, Ribeiro – Wszołek, Slisz (Sokołowski 89′), Celhaka, Josue (c) (Strzałek 81′), Baku – Muci (Kramer 81′), Rosołek (Pekhart 71′)

Jagiellonia (5-3-2): Alomerović – Prikryl (Olszewski 71′), Matysik, Puerto, Skrzypczak (Stojinović 71′), Wdowik (Lewicki 70′) – Sacek, Romaczuk (c), Nguiamba (Mena 70′) – Marc Gual (Kupisz 89′), Jesus Imaz

Żółte kartki: Puerto

Sędzia: Damian Kos

Widzów: 22.137