PKO BP Ekstraklasa: Raków nie dał szans Wiśle Płock. Trzy punkty zostają w Częstochowie

Ivi Lopez

Raków Częstochowa wygrał z Wisłą Płock 2:0 (1:0) w pierwszym meczu 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Zgodnie z oczekiwaniami to gospodarze przeważali od pierwszych minut, częściej będąc przy piłce i kreując akcje na połowie Wisły Płock. Drużyna Marka Papszuna wyszła na prowadzenie w 32. minucie za sprawą trafienia Vladislavsa Gutkovskisa. Łotysz otrzymał precyzyjne podanie z prawej strony pola karnego i z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce. Po pierwszych 45. minutach Raków zasłużenie prowadził z Wisłą Płock 1:0.

Na początku drugiej połowy Dominik Furman zachował się mocno niefrasobliwie we własnym polu karnym, gdzie zagrał piłkę ręką. Sędzia Sebastian Krasny bez wahania podyktował rzut karny, którego nie wykorzystał Ivi Lopez. Uderzenie Hiszpana wybronił Krzysztof Kamiński.

Cierpliwość gospodarzy w rozegraniu przyniosła efekt w 58. minucie. Mateusz Wdowik oddał strzał głową, piłka otarła się jeszcze od niefortunnie interweniującego Lagatora i wpadła do bramki.

Wynik na stadionie przy ul. Limanowskiego 83 nie uległ już zmianie i trzy punkty zostały pod Jasną Górą.

Zwycięstwo pozwoliło Rakowowi utrzymać trzecie miejsce w tabeli. Częstochowski zespół ma sześć “oczek” przewagi nad czwartą Lechią Gdańsk, która w niedzielę zagra na wyjeździe z Radomiakiem Radom (27.02, 15:00).

25.02.2022r., 23. kolejka PKO BP Ekstraklasa, Miejski Stadion Piłkarski RKS Raków Częstochowa

Raków Częstochowa – Wisła Płock 2:0 (1:0)

32. Gutkovskis, 58. Wdowik

Raków Częstochowa: V. Kovačević – Arsenić, Petrášek, Tudor, Lederman (79. Czyz) – Papanikolaou (87. Musiolik), Kun, Sorescu, Ivi López (69. Sturgeon) – Wdowiak (87. Gwilia), Gutkovskis (79. Arak)

Wisła Płock: Kamiński – Michalski (35. Rzeźniczak), Obradović, Wolski (76. M. Kolar), Tomasik – Szwoch, Lesniak (62. Tuszyński), Gerbowski, Furman (62. Rasak) – Lagator (76. Drapiński), Sekulski

Żółte kartki: 41. Tudor (RAK), 54. Petrášek (RAK), 85. Arak (RAK) – 38. Wolski (PLO), 50. Lagator (PLO), 51. Furman (PLO)

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków)