La Liga: Niesamowite odrodzenie Levante! Kolejny mecz, z trzema punktami

Levante - Atletico

twitter: LevanteUD

Na inaugurację 26. kolejki La Ligi Santander Levante podejmowało u siebie Elche. Spotkanie to zakończyło się okazałym zwycięstwem gospodarzy 3:0. Tym samym dali sygnał, że będą walczyć o utrzymanie do samego końca.

Patrząc na marki obu klubów to wbrew pozorom było to ciekawe spotkanie. Levante od dłuższego czasu okupuje ostatnią pozycję w tabeli, ale z tygodnia na tydzień ich forma może imponować. Wcześniej nie było jednak widać wyników, ale te zaczęły przychodzić w ostatnim czasie. Wygrana wyjazdowa z Atletico Madryt, remis z Celtą Vigo, a dziś pewna wygrana nad Elche. Z kolei podopieczni Francisco Rodrigueza musieli przełknąć gorycz porażki, która nie polepszyła zbytnio ich sytuacji. Mimo że znajdują się kawałek za strefą spadkową, to w dzisiejszej rywalizacji chcieli tą przewagę podwyższyć. Zwłaszcza, że grali z czerwoną latarnią ligi!

W pierwszej połowie oba zespoły badały się wzajemnie, gra głównie toczyła się w środku pola. Jednak po jakimś czasie gospodarze zdołali pokonać Edgara Badię. Znów dał o sobie znać duet, który ciągnął zespół w kilku ostatnich kolejkach. Jorge De Frutos posłał piłkę na pole karne do Jose Luisa Moralesa, a El Comendante otworzył worek z bramkami. Kolejny gol padł w 67. minucie gry, kiedy do siatki trafił wcześniej wspomniany De Frutos. Bramkę na 3:0 w doliczonym czasoe gry zdobył Gonzalo Melero. Tym samym zespół z Estadio Ciudat de Valencia ma na swoim koncie 18. punktów, do bezpiecznego 17. miejsca brakuje im 6. punktów.