Piłkarze ligi ukraińskiej będą mieli możliwość rozwiązywania umów z klubami

Szachtar Donieck

Zdjęcie: UEFA.com


Oprócz zawieszenia rozgrywek na Ukrainie, kluby z tego państwa będą musiały pogodzić się z nieuniknioną stratą swoich piłkarzy. Dzięki odpowiednim zapisom kontraktowym będą mogli rozwiązać umowy ze swoimi pracodawcami.

Wojna w Ukrainie jest sprawą, która uniemożliwia kontynuowanie gry w lidze tego kraju. Rozgrywki zostały wczoraj zawieszone i na ten moment nie możemy określić daty ich powrotu. Piłkarze ewakuują się z terenów ogarniętych rosyjską inwazją. Jednocześnie zawodnicy mają możliwość rozwiązywania kontraktów ze swoimi drużynami. Gwarantuje to klauzula tzw. „siły wyższej”. Jednym z powodów na uruchomienie takich zapisów kontraktowych jest właśnie wojna na terenie kraju, z którego dany klub się wywodzi.

Na pewno piłkarze z ligi ukraińskiej nie będą narzekać na brak ofert z Polski. Kluby z naszej ligi mogą być dla nich dobrym miejscem z dwóch powodów. Po pierwsze, Ukraińcy będą mieć blisko do swojego domu. To ważny aspekt w kontekście odwiedzenia swojej ojczyzny, czy ściągnięcia rodziny do naszego kraju. Drugi powód jest dość prozaiczny, liga ukraińska dysponuje dobrej klasy piłkarzami, a polskie kluby będą chciały to skrzętnie wykorzystać, aby sprowadzić ich do siebie.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.