PKO BP Ekstraklasa: Przełamanie Górnika. Trzy punkty zostają w Łęcznej

Warta Poznań - Górnik Łęczna - PKO Ekstraklasa

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Górnik Łęczna wygrał ze Stalą Mielec 2:0 (2:0) w 23. kolejce PKO BP Ekstraklasy. Dla drużyny Kamila Kieresia to pierwsze ligowe zwycięstwo w 2022 roku.

Zgodnie z oczekiwaniami to goście przeważali od pierwszych minut, częściej utrzymując się przy piłce i kreując akcje na połowie Górnika Łęczna. Po raz pierwszy niebezpiecznie pod bramką Macieja Gostomskiego zrobiło się w 9. minucie. Wówczas piłkę zmierzającą prosto do siatki zablokował Gerson.

Gospodarze dość niespodziewanie wyszli na prowadzenie w 23. minucie za sprawą trafienia Janusza Gola. Rozgrywający swój 200. mecz w Ekstraklasie pomocnik popisał się ekwilibrystycznym strzałem przewrotką i pewnie umieścił piłkę w siatce. Dla byłego piłkarza m.in. Cracovii to trzeci ligowy gol w tym sezonie. Dziewięć minut później prowadzenie gospodarzy podwyższył Damian Gąska, który uderzeniem głową pokonał bezradnego w tej sytuacji Rafała Strączka.

W pierwszych 45. minutach podopieczni Kamila Kieresia oddali dwa celne strzały i oba znalazły drogę do bramki.

Druga połowa

Stal Mielec drugą połowę rozpoczęła od mocnych nacisków, z których jednak niewiele wynikało. W 54. minucie świetną okazję do zdobycia gola kontaktowego zmarnował Konrad Wrzesiński. Na pierwszą groźną okazję gospodarzy, kibice zgromadzeni na kameralnym stadionie w Łęcznej musieli poczekać do 63. minuty. Po kilkumetrowym rajdzie na strzał z dystansu zdecydował się Lokilo. Świetnie w tej sytuacji interweniował Strączek, który bez problemów złapał piłkę. W następnych minutach bramkarza gości próbowali pokonać m.in. Janusz Gol czy Damian Gąska. Ich uderzenia były jednak minimalnie niecelne. Finalnie wynik nie uległ już zmianie i trzy punkty zostają w Łęcznej.

Zwycięstwo pozwoliło Górnikowi opuścić strefę spadkową. W następnej serii gier beniaminek zagra na wyjeździe z Wisłą Płock. Początek meczu w niedzielę (06.03) o godzinie 12:30.

26.02.2022 r., 23. kolejka PKO BP Ekstraklasy, Stadion Piłkarski Miejskiego Klubu Sportowego Górnik Łęczna

Górnik Łęczna – Stal Mielec 2:0 (0:0)

23. Gol, 32. Gąska

Górnik Łęczna: Gostomski – Leândro, Rymaniak, Gerson, Krykun (61. Dziwniel) – Gol, Drewniak, Goliński, Gąska (83. Serrano) – Eyenga-Lokilo (90. Wędrychowski), Śpiączka (83. Banaszak)

Stal Mielec: Strączek – Getinger, Flis, Matras, Kasperkiewicz (70. Čorbadžijski) – Żyro, Tomasiewicz, Urbańczyk (70. Kort), Wrzesiński (61. Domański) – Steczyk, Sitek (81. Kłos)

Żółte kartki: 80. Eyenga-Lokilo (LCZ), 84. Rymaniak (LCZ)

Sędzia: Krzysztof Jakubik