Premier League: Kolejna strata punktów Manchesteru United

manchester

Źródło: manutd.com

Manchester United nie mógł oprzeć się pokusie straty punktów ze słabiej dysponowanym rywalem. Po meczu, w którym zdecydowanie zdominowali rywala drużyna Ralfa Rangnicka zdobyła zaledwie jeden punkt.

Manchester United ma za sobą udane tygodnie. Grają dość efektownie i efektywnie. Udało im się także zremisować ważny mecz przeciwko Atletico Madryt. Tę pozytywną energię starali się przenieść także na spotkanie z Watfordem. Faktycznie, w pierwszej połowie zdominowali przeciwnika. Gdyby Manchester po pierwszej połowie prowadził 3:0, to “Szerszenie” nie powinny mieć żadnej pretensji. Jednak “Czerwone Diabły” nie były dziś skuteczne. Dochodziły do dobrych sytuacji, ale nie potrafiły trafiać w bramkę. Albo strzelali we własnych piłkarzy, albo byli łapani na spalone. Często brakowało po prostu zawodnika, który wykończyłby akcję. Nawet Ronaldo był dziś cieniem samego siebie, w pierwszej części spotkania trafił tylko w słupek.

W drugiej połowie Manchester wykazywał się podobną nieskutecznością. Zespół kreował mnóstwo sytuacji, ale żadnej nie potrafił skończyć konkretnym strzałem. Celne uderzenia były rzadkością. W zasadzie bramkarz Watfordu nie miał co robić, bo przeciwnicy nie stawiali go w trudnych sytuacjach.

Manchester United znów stracił punkty ze słabszym rywalem. W taki sposób na pewno nie awansują w tym sezonie do Ligi Mistrzów.

Manchester United – Watford FC 0:0 (0:0)

Manchester United: de Gea – Wan-Bissaka, Lindelöf, Varane, Telles (74′ Shaw) – Fred (62′ Sancho), N. Matić (74′ Rashford) – Elanga, B. Fernandes, P. Pogba – Ronaldo.

Watford: Foster – Ngakia (63′ Kabasele), Cathcart, Samir, Kamara – Moussa Sissoko, Louza, Cleverley (81′ Kucka) – Sarr, Dennis, J. King (63′ Sema).

Sędziowie: Friend – Holmes, Beck.