Piotr Stokowiec: Potrzebujemy okresu przygotowawczego

Piotr Stokowiec

Piotr Stokowiec / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Lechia Gdańsk jedynie bezbramkowo zremisowała z Miedzią Legnica. Porażka z Górnikiem Zabrze może sprawić, że to Legia Warszawa może przezimować na fotelu lidera.

– Myślę, że Miedź też była dobrze zorganizowana, miała podwojone boki w systemie 1-5-4-1. Wiedzieli o naszych atutach i skutecznie nas blokowali. Wiadomo, że na takiej murawie i o tej porze roku atak pozycyjny gra się coraz trudniej. Stworzyliśmy swoje sytuacje, natomiast trzeba było uważać, żeby nie nadziać się na kontrę – stwierdził Piotr Stokowiec na konferencji prasowej.

Szkoleniowiec biało-zielonych przyznał również, że kilku zawodników potrzebuje odpowiednio przepracować okres przygotowawczy, by wrócić do formy. – Potrzebujemy okresu przygotowawczego i sparingów do tego, żeby tacy zawodnicy jak Wolski, Sobiech czy Lipski przepracowali okres przygotowawczy. Mam poczucie, że kontroluję ten proces, cały czas się rozwijamy i idziemy do przodu – powiedział.

Zdaniem Piotra Stokowca jeżeli beniaminek utrzyma grę na podobnym poziomie powinna utrzymać w ekstraklasie. -Taka gra daje im podstawy do tego, żeby myśleć o tym spokojnym utrzymaniu. Ja jestem zadowolony z dorobku swojej drużyny i wiem, że będziemy szli w górę. Lechię stać na podniesienie poziomu – zakończył.

źródło: lechia.pl / własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x