Piotr Stokowiec rozczarowany postawą Zagłębia. “Nie ma mojej zgody na taką grę”

zaglebie.com

Trener Zagłębia Lubin Piotr Stokowiec na pomeczowej konferencji prasowej nie krył swojego rozczarowania po wysokiej porażce z Wartą Poznań (0:4). – Nie jestem zły, jestem wściekły – stwierdził.

Zagłębie Lubin piątkowej konfrontacji z Wartą Poznań nie może zaliczyć do udanych. Drużyna prowadzona przez Piotra Stokowca musiała uznać wyższość rywala i przegrała aż 0:4 (0:3). Dwa gole dla zespołu gości strzelił Adam Zrelak. Dla słowackiego napastnika to pierwsze bramki od połowy grudnia. Po jednym trafieniu dołożyli także Miguel Luis i sprowadzony zimą Frank Castaneda. Więcej o meczu Warty Poznań z Zagłębiem Lubin do przeczytania TUTAJ.

Porażka skomplikowała walkę o utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie. Miedziowi zajmują dopiero 14. miejsce w stawce, a nad strefą spadkową mają tylko cztery “oczka” przewagi.

Piotr Stokowiec w bardzo mocnych słowach podsumował występ swojego zespołu.

Nie jestem zły, jestem wściekły. Muszę z góry przeprosić za zbyt emocjonalne słowa, ale nie po to w ostatnich trzech spotkaniach graliśmy na zero z tyłu i przywoziliśmy punkty, żeby to roztrwonić w tak prosty i naiwny sposób. Przegraliśmy z Wartą w 12 minut. Nie wyciągaliśmy wniosków, traciliśmy podobne bramki. Po jednym ciosie następował drugi i właśnie na to jestem najbardziej zły – powiedział trener.

Mogę tylko przeprosić kibiców, nic innego nie wypada zrobić po takim występie. Nie ma mojej zgody na taką grę, tracenie goli w taki sposób i takie zachowanie. To także moja osobista porażka. Próbowaliśmy jakoś zareagować, zrobiliśmy w przerwie cztery zmiany, ale na niewiele się one zdały. Nie byliśmy w stanie wyprowadzić ciosu, a nadziewaliśmy się na kontry, których efektem była czwarta bramka dla Warty. Piłkarze mieli teraz dostać kilka dni wolnego, jednak trzeba zrewidować te plany. Będziemy trenować więcej. Nie widziałem światełka w tunelu, nikogo za ten występ nie mogę pochwalić. To nie ma prawa się powtórzyć – dodał.

Po przerwie na reprezentację Zagłębie zagra na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowano na niedzielę (03.04) na godzinę 15:00.