PKO Ekstraklasa: Warta Poznań rozbiła Zagłębie Lubin

Warta Poznań - Górnik Łęczna - PKO Ekstraklasa

Krzysztof Drobnik (Piłkarski Świat)

Warta Poznań w inauguracyjnym meczu 26. kolejki PKO Ekstraklasy zdeklasowała na wyjeździe Zagłębie Lubin (4:0).

W Lubinie spotkały się obydwa zespoły, które niezwykle potrzebują potrzebują punktów, jak tlenu, by zachować ligowy byt. Miedziowi w czterech ostatnich meczach stracili zaledwie jedną bramkę. Z kolei warciarze za kadencji Dawida Szulczka są poukładani i co najistotniejsze zaczęli rozstrzygać mecze na swoją korzyść.

– Mamy poczucie, że dobrze przepracowaliśmy nie tylko okres przygotowawczy, ale też ten czas po pierwszych spotkaniach w tym roku. Dobre wejście w rundę pozwoliło nam też zbudować bazę, do której można się odwoływać. Mimo że przytrafił nam się remis z Jagiellonią i porażka z Termaliką, to w grze było wiele pozytywnych elementów – mówił szkoleniowiec Zielonych.

W 19. minucie Łukasz Trałka dośrodkował z rzutu rożnego, piłka spadła pod nogi Jakuba Kiełba, który szczęśliwie podał do Adama Zrelaka i głową wykończył akcję. Cztery minuty później tym razem Miguel Luis znalazł sposób na Kacpra Bieszczada, który nie przypilnował bliskiego słupka. Gospodarze nie potrafili odpowiedzieć i w 33. minucie po raz trzeci musieli wyciągać piłkę z siatki. Znów skuteczny okazał się stały fragment gry, a dublet zaliczył Zrelak, który sprytnie przelobował golkipera. W 82. minucie kropkę nad i postawił Frank Castaneda. Tym samym Warta awansowała na dwunastą lokatę z dorobkiem 30 punktów.