Piłkarze z Premier League nie zagrają w eliminacjach MŚ. Wina pandemii

cdn.images.express.co.uk

cdn.images.express.co.uk

Kluby Premier League nie zgadzają się na wyjazd piłkarzy na mecze eliminacji do mistrzostw świata w Katarze. Decyzję tę podjęto w obawie przed możliwym wzrostem liczby zakażeń koronawirusem.

Kluby Premier League podjęły ważną decyzję. Wielu piłkarzy nie otrzyma zgody na wyjazd na mecze eliminacyjne do mistrzostw świata w Katarze podczas nadchodzącej przerwy reprezentacyjnej. Decyzja ta wynika z obawy przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa.

Jak wiemy, Wielka Brytania nie radziła sobie najlepiej z pandemią COVID-19. Ilość zakażeń, która pojawiła się na wyspach, była bardzo duża, jej skutki odczuwano jeszcze podczas mundialu, kiedy to na angielskich trybunach nie mogły pojawiać się osoby przyjeżdżające zza granicy. W obawie przed powrotem dużej liczby zachorowań, kluby Premier League zdecydowały się nie udzielać zgody na wyjazd na mecze reprezentacyjne piłkarzom, którzy pochodzą z krajów, które znajdują się obecnie na tak zwanej czerwonej liście. I dotknie to całkiem szerokiego grona piłkarzy.

Salah był pierwszy

Pierwszy sygnał o takiej praktyce otrzymaliśmy z Liverpoolu. Władze klubu nie zgodziły się na to, by napastnik zagrał w najbliższych meczach reprezentacji Egiptu. Gdyby zawodnik wyjechał, musiałby liczyć się z koniecznością odbycia kwarantanny. Osoba powracająca z kraju z czerwonej listy do Wielkiej Brytanii jest zobligowana do izolowania się przez dziesięć dni. Kluby piłkarskie nie mogą pozwolić sobie na tak długą przerwę.

Dziś taką samą decyzję podjęły pozostały kluby Premier League. Jak czytamy w komunikacie: “Kluby Premier League niechętnie, ale jednogłośnie zdecydowały się nie puszczać piłkarzy na mecze międzynarodowe, które odbędą się w przyszłym miesiącu i są rozgrywane w krajach znajdujących się na czerwonej liście.”

Decyzja o powołaniach dotknie blisko 60 piłkarzy reprezentujących barwy 19 klubów i 26 klubów. Wśród państw, które znajdują się na czerwonej liście, są między innymi wszystkie kraje Ameryki Południowej. Oznacza to, że w najbliższych meczach reprezentacyjnych nie zagrają między innymi Alisson, Ederson czy Richarlison. Ten ostatni rozegrał świetny turniej na Igrzyskach Olimpijskich, więc to naturalne, że chciałby pokazać się w dorosłej drużynie. Będzie jednak musiał poczekać co najmniej do następnej przerwy reprezentacyjnej.

źródło: Premier League

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.