Pierwszy triumf Rayo Vallecano przed własną publicznością!

Jornada Perfecta

Na inaugurację 14. kolejki LaLigi Rayo Vallecano podejmowało Eibar. Gospodarze z wielkimi trudnościami zdołali odnieść swoje pierwsze zwycięstwo na własnym stadionie, które zapewnił im Adri Embarba. Po przyjezdnych na pewno spodziewano się więcej, tydzień temu pokonali Real Madryt 3:0. Dziś okazali się gorsi od beniaminka.

Piłkarze Eibar dobrze weszli w to spotkanie. Zakładali oni wysoki pressing, odzyskiwali piłkę już na połowie rywala. Co chwila atakują lewą stroną boiska, tam znajdował się Marc Cucurella – jedna z jaśniejszych postaci. Rayo zaś miało wielkie problemy z rozegraniem. Gdy zdecydowali się wyjść z kontrą goście w bardzo szybki sposób ustawili szyki obronne i tym samym zaprzepaścili szansę gospodarzy na objecie prowadzenia. Jednakże po upływie kwadransu siły zaczęły się wyrównywać. Rayo zaczęło dochodzić do głosu, niestety nie wiele z tego wynikło. Znakomitą sytuację na objęcie prowadzenia miał Joan Jorda, który świetnie odnalazł się w polu karnym i zdołał oddać strzał głową. Na posterunku jednak był Stole Dimitrievski – jego kapitalna interwencja uchroniła zespół przed utratą bramki. Ostatnie chwile przed końcowym gwizdkiem nie były najlepsze dla podopiecznych Michela. Walory ofensywne zostały całkowicie zgaszone przez Eibar. W ogóle nie nie widoczni byli Raul De Thomas, Adri Embarba, a także Alvaro Garcia. Do przerwy 0:0.

Na początku drugiej połowy scenariusz się za wiele nie zmieniał. Eibar wciąż miało sytuację pod kontrolą, ale z groźniejszymi atakami zaczęli wychodzić gracze Rayo. W 53. minucie po jednej z takich akcji padł gol na 1:0 autorstwa Adriego Embarby. Znakomicie odnalazł się w polu karnym Asiera Riesgo i sprytnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Goście podrażnieni tym co stało się wcześniej dążyli do wyrównania stanu meczu. Stwarzali sobie coraz więcej akcji podbramkowych, ale żadną z nich na poważnie nie zagrozili Dimitrievskiemu. Gospodarze grali nerwowo, mieli problemy z dłuższym utrzymaniem się przy piłce. Michel widząc jak gra jego zespół postanowił zabezpieczyć tyły i zagrać na wynik. Widać, że zależało mu na jego utrzymaniu w kontekście dalszej walki o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Hiszpanii. Cel ten udało się osiągnąć, a Rayo pokonało przyjezdnych z kraju Basków 1:0.

Rayo Vallecano – Eibar 1:0 ( 0:0 )