Lotto Ekstraklasa: Nalepa oraz Haraslin załatwili Ślaska

LOTTO Ekstraklasa / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W inaugurującym spotkaniu 17. kolejki Lotto Ekstraklasy, Śląsk Wrocław uległ u siebie Lechii Gdańsk (1:2). Bramki dla gości zdobyli Michał Nalepa oraz Lukas Haraslin.

Dusan Kuciak wrócił do kadry meczowej po pauzie za nadmiar kartek, lecz Piotr Stokowiec postawił na Zlatan Alomerovicia, który w minionej serii gier znalazł się w “jedenastce” kolejki. Po raz pierwszy w wyjściowym składzie miejsce znalazł 19-letni Tomasz Makowski.

Od pierwszych minut przewagę na murawie mieli gospodarze, ale to goście objęli prowadzenie. W 15. minucie Michał Nalepa został przed “szesnastką” i mocnym uderzeniem prosto w światło bramki zaskoczył Jakub Wrąbla, który nie miał większych szans na skuteczną interwencję. Siedem minut później z rzutu wolnego Djordje Cotra trafił w poprzeczkę. W 25. minucie Damian Gąska stracił futbolówkę na własnej połowie, a Lukas Haraslin przejął krótkie podanie i popędził ile sił w nogach na bramkę wrocławian i podwyższył wynik.

30.11.2018, 17. kolejka Lotto Ekstraklasy, Stadion Miejski we Wrocławiu, Widzów: 6 860
Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk 0:2 (0:2)
Michał Nalepa 15′, Lukas Haraslin 25′

Śląsk: Jakub Wrąbel – Łukasz Broź, Piotr Celeban, Wojciech Golla, Djordje Cotra – Igors Tarasovs (Mateusz Radecki 89′), Maciej Pałaszewski (Farshad Ahmadzadeh 72′) – Robert Pich (Daniel Szczepan 69′), Damian Gąska, Arkadiusz Piech – Marcin Robak

Lechia: Zlatan Alomerović – Karol Fila (Steven Vitoria 79′), Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Filip Mladenović – Daniel Łukasik – Tomasz Makowski, Jarosław Kubicki – Rafał Wolski (Jakub Arak 82′), Flavio Paixao, Lukas Haraslin (Konrad Michalak 90+1′)