Fortuna I liga: Trzy punkty zostają w Poznaniu. Warta pokonała Puszczę

W ramach 21. kolejki Fortuna I ligi Warta Poznań pokonała na swoim boisku Puszczę Niepołomice (2:0). Mimo wyrównanego spotkania o wyniku zadecydowały gole strzelone dopiero w końcówce meczu.

Składy obu drużyn prezentowały się następująco:

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Wynik meczu otworzył się dopiero w 84. minucie spotkania, kiedy to zawodnik gospodarzy Robert Janicki strzałem głową pokonał Miłosza Mleczko. Przysłowiowy “gwóźdź do trumny” w 92. minucie widowiska wbił Łukasz Spławski. Warta zdobyła bardzo ważne trzy punkty, które pomogą jej w uplasowaniu się na lepszej pozycji niż dotychczas.

8.11.2018, 21. kolejka Fortuny 1. Ligi, Ogródek, Poznań
Warta Poznań – Puszcza Niepołomice 2:0 (0:0)

84′ Robert Janicki, 92′ Łukasz Spławski

Warta: Adrian Lis, Tomasz Dejewski, Jakub Kiełb, Bartosz Kieliba,Michał Grobelny, Łukasz Spławski, Grzegorz Szymusik, Radosław Jasiński, Artur Marciniak, Wojciech Fadecki (76′ Adrian Cierpka), Robert Janicki

Puszcza: Miłosz Mleczko, Łukasz Furtak, Piotr Stawarczyk, Mateusz Bartków (77′ Hubert Tomalski), Patryk Fryc, Dawid Ryndak, Marcin Stefanik, Marcel Kotwica, Łukasz Szczepaniak, Marek Kuzma (85′ Wiktor Żytek), Marcin Orłowski

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk)