Piękny gest Leeds United – wspomogą klubowych pracowników

Daily Mail

Z powodu epidemii koronawirusa prawie cała Europa wstrzymała rozgrywki piłkarskie. Wiąże się to z chwilowym bezrobociem klubowych pracowników.

Jak informuje oficjalna strona klubu walczącego o awans do Premier League, piłkarze, sztab szkoleniowy oraz zarząd Leeds United zdecydowali się obniżyć swoje pensje, aby wspomóc klubowych pracowników. Po naradzie zwołanej przez dyrektora klubowego Angusa Kinneara, dyrektora sportowego Victora Orty oraz kilku zawodników pierwszej drużyny, w klubie zdecydowano się opłacać pełną pensję 272 pracowników na Elland Road oraz w ośrodku treningowym Thorp Arch.

Leeds United to rodzina, to więź tworzona przez wszystkich w klubie, od zawodników i zarządu, po pracowników i kibiców na trybunach. Mamy niepewne czasy, więc to ważne, aby sobie pomagać i znaleźć sposób, by klub przetrwał ten okres i zakończyć sezon w sposób, jaki wszyscy chcemy. Na razie jednak, wszyscy musimy trzymać się razem, słuchać zaleceń rządu i służb medycznych, i wspólnie pokonać wirusa. – powiedzieli wspólnym oświadczeniu zawodnicy Leeds.

Moi piłkarzy pokazali niesamowitą jedność i jestem bardzo dumny z ich zachowania. Bardzo dziękujemy Marcelo [Bielsie – red.], jego sztabowi i zawodnikom za odłożenie spraw piłkarskich na bok i zaopiekowaniu się naszą rodziną. Teraz musimy skupić się na społecznym zdrowiu, a kiedy ludzie będą bezpieczni, skończymy co zaczęliśmy. Vamos carajo. – powiedział Victor Orto. Dyrektor sportowy Leeds podsumował swoją wypowiedź słowami ze ojczystego języka, powszechnie uważanymi za obraźliwe. W wolnym tłumaczeniu z hiszpańskiego, oznacza to “jedziemy k*rwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi