Bundesliga: Największe kluby rezygnują z przychodów z praw telewizyjnych i pomagają mniejszym

twitter.com

Bayern Monachium, Borussia Dortmund, RB Lipsk i Bayer Leverkusen zrezygnują z przychodów z praw telewizyjnych, które wynoszą 12,5 miliona euro, a także dołożą jeszcze ze swoich środków 7,5 miliona euro. Wszystko po to, aby pomóc klubom, które będą miały problemy w związku z koronawirusem.

W sumie razem kluby pierwszej i drugiej Bundesligi dostaną 20 milionów euro. Przeznaczenie tych pieniędzy ma pokazać, że większe kluby chcą pomóc mniejszym, aby te nie miały problemów, a w ostateczności nie zbankrutowały. Informacje tą potwierdził już niemiecki związek piłki nożnej, a do sprawy odniósł się Karl Heinz Rummenigge:

”Razem z pozostałymi 3 uczestnikami LM chcemy wykorzystać tę kampanię do wysłania sygnału solidarności do wszystkich klubów 1. i 2. Bundesligi. W tych trudnych czasach ważne jest, aby silniejsze ramiona wspierały słabsze. Chcemy też pokazać, że futbol stoi teraz razem.

Niemieckie kluby, są pierwszymi drużynami, które zdecydowały się na ten krok. Może się okazać, że pod presją podobny ruch wykonają topowe zespoły z innych lig.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi