Peter Hyballa: Był to słaby mecz

Peter Hyballa

wisla.krakow.pl

Peter Hyballa nie był zadowolony po meczu z Górnikiem Zabrze. Jego Wisła zremisowała z zabrzanami 0-0, co dla szkoleniowca “Białej Gwiazdy” było niewystarczające. Niemiecki trener wyjaśnił również, dlaczego zdjął z boiska Chuce już w pierwszej połowie piątkowego meczu.

Fani PKO BP Ekstraklasy ostrzyli sobie zęby na mecz Wisła Kraków – Górnik Zabrze. Dla wielu był to jeden z najciekawiej zapowiadających się meczów 20 serii gier. Niestety w Krakowie na boisku nie działo się wiele dobrego. Gdy już zespoły wypracowały sobie okazję, to albo był spalony (Brown-Forbes), albo brakowało umiejętności (Sobczyk).

Peter Hyballa po meczu nie gryzł się w język. Dla oficjalnej strony internetowej krakowskiego zespołu mówił, że inaczej wyobrażał sobie przebieg tego spotkania.

“Nie budowaliśmy akcji w odpowiedni sposób. W drugiej połowie zmieniliśmy system, próbowaliśmy budować ataki pozycyjne z trójką obrońców. Szczególnie w końcówce byliśmy fizycznie lepsi, mieliśmy więcej okazji z kontry, ale nie wykorzystaliśmy ich. Był to słaby mecz, chociaż nie można nam odmówić zaangażowania. Trzeba to będzie naprawić w przyszłości” – cytat wisla.krakow.pl

Trudno nie zgodzić się z niemieckim trenerem “Białej Gwiazdy”. Był to dla niego 9 mecz w roli opiekuna Wisły i chyba pierwszy, w którym nie było mitycznego pressingu ze strony jego piłkarzy. Albo było go zdecydowanie mniej niż dotychczas. Peter Hyballa mówł też, że z piłką przy nodze jego zespół nie realizował zadań taktycznych, ale zaznaczył, że Górnik to solidna drużyna, a oni muszą patrzeć w przyszłość.

W pierwszej połowie popularną “wędkę” otrzymał hiszpański pomocnik – Chuca. Nie było widać tego, aby skarżył się on na jakiś uraz. Tym bardziej kibice byli ciekawi, dlaczego Peter Hyballa zdecydował się na taką zmianę. Po meczu trener Wisły Kraków wyjaśnił całą sytuację:

“Nie byłem zadowolony z jego postawy. Inaczej to miało wyglądać. Ponadto dostał szybko żółtą kartkę, a grał bardzo ryzykownie, na granicy faulu i nie chcieliśmy ryzykować, dlatego też postanowiliśmy go zmienić” – wisla.krakow.pl

Ekstraklasa: Brak bramek na Reymonta