Alcácer: Odejście z Barcelony było kluczowe

marca.com

Paco Alcácer wziął udział w konferencji prasowej przed meczem Hiszpanii z Rumunią rozgrywanym w ramach eliminacji do EURO 2020.

Napastnik BVB odpowiedział na pytania dotyczące jego pobytu w Barcelonie, pierwszego sezonu w Dortmundzie czy filozofii nowego selekcjonera reprezentacji.

Poprzednia kampania była trudna dla 26-latka, ze względu na trapiące go kontuzje. Udało mu się jednak zdobyć 19 bramek we wszystkich rozgrywkach, choć na boisku spędził raptem około 1600 minut.

– W zeszłym sezonie odniosłem wiele urazów. Paradoksalnie, mogło mnie to zmotywować i stanowić przyczynę dobrej formy, w której obecnie się znajduję. Nie chcę o tym za wiele myśleć.

Snajper wypowiedział się także na temat drogi, jaką w prowadzeniu kadry obrał Robert Moreno:

– Wszyscy chcemy podążać jego ścieżką i później przenieść to na poczynania boiskowe.

Alcácer uważa, że regularna gra w pierwszym składzie jest kluczem do otrzymania szansy w reprezentacji narodowej. Dlatego też opuścił Barcelonę na rzecz Borussii Dortmund, w której cieszy się większym zaufaniem trenera.

– Brakowało mi powtarzalności i minut na murawie. Opuszczenie Barcy w poszukiwaniu gry było bardzo ważne. Ci, którzy w swoich klubach występują sporadycznie mogą mieć problemy z załapaniem się do kadry.

Hiszpania dziś wieczorem podejmie Rumunię na wyjeździe, a w niedzielę zmierzy się z Wyspami Owczymi na El Molinón. Początek meczu o 20:45.

źródło: marca.com


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *