Pedri zostanie na dłużej w Barcelonie?

Barcelona - Eibar

twitter: fcbarcelona

Pedri wyśmienicie radzi sobie w barwach FC Barcelony. Szybko zrozumiał założenia gry katalońskiego klubu, a Ronald Koeman bez wahania na niego stawia. Dobra postawa osiemnastolatka zaowocowała także występami w kadrze Hiszpanii. Nic dziwnego, że Duma Katalonii chce reagować szybko i związać się z piłkarzem na długie lata.

Pedri do FC Barcelony został sprowadzony w 2019 roku. Kosztował wówczas 10 milionów euro. W Blaugranie zadebiutował jednak dopiero w obecnym sezonie i zrobił to z wielkim szumem. Choć jego liczby nie są powalające – do tej pory w czterdziestu trzech występach zdobył tylko trzy bramki i sześć razy asystował przy trafieniach kolegów – jego wpływ na drużynę jest duży. Jest jedną z tych postaci, na których budowana będzie przyszłość FC Barcelony. O ile oczywiście nie przydarzy się nic złego.

Mający zaledwie 18 lat pomocnik ma kontrakt ważny do 2022 roku, lecz istnieje możliwość przedłużenia go o kolejna 24 miesiące. W związku z jego fantastyczną postawą, pewnym jest, że klub z opcji tej skorzysta. Mimo to, hiszpańskie media, a dokładniej Sport, donoszą, że rozmawia się już o podpisaniu dłuższej umowy z reprezentantem Hiszpanii.

Sport informuje, że Barcelona chce podpisać umowę na 4-5 sezonów i zawrzeć w niej wysoką klauzulę odejścia. Mowa o kwocie rzędu 400 milionów euro. Kontakt z zawodnikiem i jego otoczeniem jest ponoć łatwy, więc można się domyślać, że jeśli faktycznie Barcelona ma zamiar przedstawić nową umowę już teraz, wypracowanie porozumienia nie będzie trudne.

W tej chwili nie ma informacji potwierdzającej spekulacje. Wiadomo natomiast, że nie jest to sprawa pilna. Władzom Dumy Katalonii zależy podobno na tym, aby podpisać nowy kontrakt z Pedrim przed startem sezonu 2021/2022.

Wiele wskazuje na to, że Pedri będzie rywalizować z Ansu Fatim o miano “nowego Messiego”, które było przypisywane już wielu utalentowanym nastolatkom występującym w barwach FC Barcelony. Kiepska sytuacja finansowa klubu może jednak zmuszać trenera, do stawiania na młodzież, więc trudno wyobrazić sobie lepszy moment na udowodnienie swojej wartości dla młodych zawodników.

źródło: fcbarca.com


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ONLINE W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *