Czy Ousmane Dembele otrzyma nowy kontrakt?

Dembele

twitter: fcbarcelona

FC Barcelona ma zamiar jak najszybciej przedłużyć kontrakt z Ousmane’em Dembele. Klub chce dojść do porozumienia z piłkarzem jeszcze przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy.

Przyszłość francuskiego skrzydłowego na Camp Nou wciąż jest nieznana. Według dziennika SPORT, Duma Katalonii traktuje obecnie priorytetowo negocjacje w sprawie nowego kontraktu 23-latka. Tym bardziej, że klub poczynił postępy w rozmowach z dwoma swoimi wychowankami – Oscarem Minguezą oraz Ilaixem Moribą.

Blaugrana chce przedłużyć kontrakt z Dembele do 2025 roku i wyrobić się z tym do EURO 2020 2021. Jeśli nie udałoby się jednak tego dokonać,  to klub ma wystawić piłkarza na listę transferową, aby móc zarobić na nim jak najwięcej, za nim jego kontrakt z klubem wygaśnie.

Hiszpańskie media zgodnie donoszą, że Francuz chce pozostać w klubie, jednak jego otoczenie zdaje sobie sprawę, że Katalończycy nie będą w stanie zaproponować mu, po raz kolejny, lukratywnego kontraktu.

Trzeba brać pod uwagę, że sytuacja finansowa klubu w najbliższym czasie nie będzie najlepsza. Z racji tego nowa umowa ma opierać się na zarobkach, które będą wzrastać z roku na rok. Dembele w ostatnim czasie jest w dobrej dyspozycji i to dzięki jego bramce Barca wyrwała ostatnio trzy punkty w meczu z Valladolid. Jego dobra forma nie pozostaje niezauważona w innych klubach. Zainteresowanie wykazuje między innymi Juventus czy Manchester United.

Z racji jego dobrej formy, zarówno fizycznej i mentalnej, piłkarz czuje się w Barsie ważnym zawodnikiem i cieszy się ze współpracy ze sztabem szkoleniowym, który również chciałby kontynuować współpracę ze skrzydłowym. Dembele, jak już wcześniej było wspomniane, aspiruje do podpisania dużego kontraktu. Większego niż ten aktualny, a klub nie jest w stanie mu takowego zapewnić. Obecnie umowa piłkarza obowiązuje do końca czerwca 2022 roku, dzięki której zarabia 20 milionów euro brutto rocznie.

Dlatego też mówi się o zainteresowaniu ze strony PSG. Paryżanie w przypadku braku porozumienia z Neymarem, będą chcieli wymienić się z Barceloną na Dembele  – jak informuje Mundo Deportivo. Dla klubu ze stolicy Katalonii mogła00by to być dobra alternatywa w przypadku braku porozumienia z piłkarzem. Szczególnie, że na rok przed końcem kontraktu ciężko byłoby uzyskać satysfakcjonującą kwotę za zawodnika.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ONLINE W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *