Otwarcie Mistrzostw Europy w Rzymie z kibicami – włoski rząd potwierdza

Euro 2020

Getty Images

Włoski rząd zadecydował, że Stadion Olimpijski w Rzymie może otworzyć się dla ograniczonej liczby kibiców. To pozytywny impuls dla UEFY, która obawiała się o gotowość gospodarzy.

UEFA niedawno zwróciła się do gospodarzy Mistrzostw Europy o przedstawienie swoich planów, które zawierałyby możliwość wpuszczenia kibiców na stadiony. Z tego też powodu Dublin ma zrezygnować z organizacji ME. Niektóre kraje jednak otwierają się dla kibiców. Włoski rząd pod naciskiem europejskiej organizacji, która kazała podjąć decyzję do 7 kwietnia, postanowił, że otworzy stadiony dla kibiców – Minister zdrowia Roberto Speranza powiedział nam, że doradcy naukowi rządu określi najlepsze rozwiązania, aby umożliwić społeczeństwu być na Stadionie Olimpijskim w Rzymie na Mistrzostwa Europy. Otrzymaliśmy silny sygnał do tego restartu, który niezwłocznie przeniesiemy do UEFA – oznajmił prezydent Włoskiej Federacji Piłarskiej, Gabriele Gravina.

W Rzymie planowany jest mecz otwarcia pomiędzy Włochami i Turcją. Później Włosi mają podjąć tam Szwajcarów i Walijczyków. W stolicy Włoch odbędzie się również mecz ćwierćfinałowy.

Na ten moment nie jest znana możliwa liczba kibiców, która zasiądzie na Stadionie Olimpijskim. Wszystko zależy od programu szczepień.

Włochy to kraj, który przoduje w statystykach umieralności na COVID. Na ten moment wyprzedza ich tylko Wielka Brytania. Stadiony podczas meczów ligowych są zamknięte od dłuższego czasu, z wyjątkiem początku sezonu.

Wola uzyskana od włoskiego rządu jest doskonałym rezultatem, który jest dobry dla kraju, nie tylko dla piłki nożnej – stwierdził dodatkowo 67-latek.

Nie tylko Rzym planuje, aby fani mogli oglądać wielki turniej na trybunach. Jak twierdzą oficjele miasta Monachium, złożyli już zaktualizowane dokumenty do UEFA – Jest to oczywiście możliwe i pożądane, aby widzowie mogli być na stadionie podczas czterech meczów w Monachium.

UEFA zapowiedziała, że gospodarzami turnieju będą jedynie te państwa, które mogą zapewnić wejście kibicom na stadiony.

Źródło: Inside World Football


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV
OGLĄDAJ MECZE ONLINE W STS TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *