Oko na rodaka: Polskie strzelby nie próżnują

Niedziela należała przede wszystkim do Krzysztofa Piątka i Łukasz Zwolińskiego, którzy strzelili kolejne bramki dla swoich drużyn.

Krzysztof Piątek jest absolutnie niezwykły. Po transferze do AC Milan reprezentant Polski absolutnie nie zwolnił tempa. W swoim trzecim występie w barwach Rossoneri strzelił trzecią bramkę. W tygodniu obserwowaliśmy dwa trafienia w Pucharze Włoch z Napoli, a dzisiaj strzelił debiutancką bramkę dla Milanu w rozgrywkach Serie A. Łącznie była to dla niego 15. bramka w tym sezonie. Ostatecznie mecz z Romą zakończył się remisem 1:1.

Po zimowej przerwie Łukasz Zwoliński nie utracił nic ze swojej strzeleckiej formy. W pierwszym tegorocznym  roku chorwackiej ekstraklasy HNK Gorica wygrała 2:1 na wyjeździe z HNK Rijeka, a Zwoliński skutecznie wykonując rzut karny strzelił swoją dziewiątą bramkę w tym sezonie. Poza kadrą meczową znalazł się inny Polak Michał Masłowski. 29-latek wciąż dochodzi do siebie po uszkodzeniu więzadła krzyżowego.

Podsumowanie występów polskich zawodników:

Azerbejdżan

Jakub Rzeźniczak (Qarabağ Ağdam – Ekstraklasa) – mecz z Neftçi Baku spędził na ławce. Jego zespół zremisował 1:1.

Chorwacja

Łukasz Zwoliński (HNK Gorica – Ekstraklasa) – strzelił gola w wygranym 3:1 ligowym meczu z Riijeką. Polak grał do 86. minuty meczu.

Michał Masłowski (HNK Gorica – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na wygrany 3:1 ligowy mecz z Rijeką.

Cypr

Patryk Procek (AÉL Limassol – Ekstraklasa) – 90 minut w bezbramkowo zremisowanym meczu ligowym z AEK-iem Larnaka.

Jakub Kosiorek (Énossis Néon Paralimníou – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z Alki Oroklini.

Grecja

Karol Świderski (PAÓK – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował 1:1 w lidze z AÉK-iem Ateny.

Dawid Kort (APS Atrómitos Athinón – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 1:0 z AEL-em Larissa.

Hiszpania

Marcel Lizak CF Peralada-Girona B – trzecia liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał 2:0 z rezerwami Barcelony.

Paweł Florek (CD Badajoz – trzecia liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał 1:0 z UD Ibiza-Eivissa.

Mateusz Kania (Real Sporting de Gijón B – trzecia liga) – poza kadrą meczową na przegrany 0:2 ligowy mecz z UD Logrones.

Niemcy

David Kopacz (VfB Stuttgart – Bundesliga) – poza kadrą meczową na zremisowany 2:2 ligowy mecz z SC Freiburg.

André Dej (SSV Jahn Regensburg – 2. Bundesliga) – poza kadrą meczową na przegrany 0:2 ligowy mecz z Holstein Kiel.

Sebastian Mrowca (SV Wehen Wiesbaden – 3. liga) – poza kadrą meczową na wygrany 2:0 mecz ligowy z Hansą Rostock.

Rumunia

Sebastian Rudol (Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 2:4 z Voluntari.

Turcja

Adam Stachowiak (Denizlispor Kulübü– druga liga) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Hataysporem.

Włochy

Krzysztof Piątek (AC Milan – Serie A) – 86 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z AS Roma.

Łukasz Skorupski (Bologna FC 1909 – Serie A) – 90 minut w wygranym 1:0 meczu z Bologną.

Łukasz Teodorczyk (Udinese Calcio – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z Fiorentiną.

Thiago Cionek (SPAL 2013 – Serie A) – 76 minut i żółta kartka w bezbramkowo zremisowanym meczu ligowym z Torino.

Tomasz Kupisz (AS Livorno Calcio – Serie B) – wszedł w przerwie zremisowanego 1:1 ligowego meczu z Crotone.

Davide Mastaj (Trapani Calcio – Serie C) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 4:2 z Monopoli.