Milik

juventus.com

Dzięki widowiskowej bramce Arkadiusza Milika Juventus zremisował na swoim boisku 3:3 z Atalantą. W dalekiej Nowej Zelandii kolejnego gola w tym sezonie australijskiej ekstraklasy strzelił Oskar Zawada.

Ostatnie dni były wprost koszmarne dla Juventusu. “Stara Dama” została ukarana przez Federalny Sąd Apelacyjny karą odjęcia 15 punktów w ligowej tabeli. Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik tym samym mogą pożegnać się z szansami na wywalczenie Scudetto. W wyniku tej kary Juventus spadł aż na 11. pozycję w tabeli. Pierwszym spotkaniem w roli ligowego średniaka była potyczka ze świetnie dysponowaną Atalantą.

Mecz ten rozpoczął się tragicznie dla Szczęsnego. Już w 4. minucie bramkarz reprezentacji Polski popełnił prosty błąd przy uderzeniu z prawej strony pola karnego Ademoli Lookmana. Nastroje kibiców gospodarzy szybko poprawili Ángel Di María, który w 25. minucie wykorzystał rzut karny, a także Arkadiusz Milik.

Przebywający na boisku od pierwszej minuty napastnik w 34. minucie strzelił swojego szóstego gola w tym sezonie Serie A. Polak otrzymał dokładną wrzutkę z prawej strony od Nicolò Fagioliego i mocnym uderzeniem nie dał Juanowi Musso szans na interwencję. Na drugą połowę Juventus wyszedł wyraźnie rozproszony, co poskutkowało błyskawiczną utratą korzystnego wyniku. W przeciągu ośmiu minut po przerwie Atalantę na jednobramkowe prowadzenie wyprowadzili Lookman oraz Duńczyk Joakim Mæhle.

Jeden punkt gospodarzom potężnym uderzeniem z rzutu wolnego uratował Danilo. Po tym meczu Juventus przesunął się na dziewiątą pozycję w tabeli. Strata do szóstego miejsca dającego prawo gry w Lidze Konferencji Europy wynosi jednak aż 11 punktów. Szczęsny zagrał cały mecz, a Milika w 74. minucie zastąpił Moise Kean.

Kolejny ligowy mecz zakończony golem ma za sobą Oskar Zawada. Jego Wellington Phoenix już do przerwy prowadziło na swoim boisku 2:0 z Central Coast Mariners. Miejscowym przewagę dała bramka z najbliższej odległości Alexa Rufera z 32. minuty. Osiem minut później Zawada otrzymał sporo miejsca w polu karnym rywala i dobrze wykończył wrzutkę z prawego skrzydła Callana Elliota. Dla 26-latka było to już szóste trafienie w tym sezonie ligowym. Jest to również bramka strzelona w trzecim kolejnym spotkaniu zespołu z Nowej Zelandii. Zawada swój dorobek strzelecki wypracował w zaledwie ośmiu spotkaniach A-League.

W drugiej połowie gości było stać zaledwie na honorowe trafienie w doliczonym czasie gry. Zawada zagrał cały mecz, a w końcówce został ukarany żółtym kartonikiem za zagranie ręką. Na półmetku sezonu zasadniczego zespół Polaka plasuje się na czwartym miejscu i ma spore szansę na grę w fazie play off, która zdecyduje o losach mistrzostwa Australii.

Podsumowanie występów polskich zawodników (22 stycznia)

Belgia

Kamil Piątkowski (KAA Gent – Ekstraklasa) – 64 minuty w wygranym 3:0 ligowym meczu z St. Truidense.

Francja

Adam Buksa (RC Lens – Ligue 1) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na wygrany 3:1 mecz Pucharu Francji ze Stade Brest.

Przemysław Frankowski (RC Lens – Ligue 1) – wszedł na boisko w 79. minucie wygranego 3:1 meczu Pucharu Francji ze Stade Brest.

Łukasz Poręba (RC Lens – Ligue 1) – cały mecz na ławce. Jego drużyna wygrała w Pucharze Francji 3:1 ze Stade Brest.

Grecja

Tymoteusz Puchacz (Panathinaïkós AO – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 57. minucie przegranego 0:3 ligowego meczu z PAOK-iem Saloniki.

Damian Szymański (AEK Ateny – Ekstraklasa) – 63 minuty i żółta kartka w wygranym 2:1 ligowym meczu z Ionikósem.

Hiszpania

Robert Lewandowski (FC Barcelona – La Liga) – z powodu zawieszenia poza kadrą meczową na wygrany 1:0 ligowy mecz z Getafe.

Piotr Parzyszek (CD Leganés – druga liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 2:2 z Levante.

Holandia

Paweł Bochniewicz (sc Heerenveen – Eredivisie) – 90 minut w wygranym 3:1 ligowym meczu z Groningen.

Sebastian Szymański (Feyenoord Rotterdam – Eredivisie) – 81 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Ajaxem.

Przemysław Tytoń (FC Twente – Eredivisie) – cały mecz na ławce. Twente pokonało w lidze Utrecht 2:0.

Niemcy

Rafał Gikiewicz (FC Augsburg – Bundesliga) – 90 minut w przegranym 3:4 ligowym meczu z Borussią Dortmund.

Robert Gumny (FC Augsburg – Bundesliga) – 90 minut w przegranym 3:4 ligowym meczu z Borussią Dortmund.

Sebastian Mrowca (SV Wehen Wiesbaden – 3. Liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 3:2 z Hallescher.

Dominik Steczyk (Hallescher FC – 3. Liga) – zszedł w przerwie przegranego 2:3 ligowego meczu z Wehen.

Robert Ziętarski (VfB Oldenburg – 3. Liga) – 83 minuty w przegranym 1:3 ligowym meczu z Dynamem Drezno.

Nowa Zelandia

Oskar Zawada (Wellington Phoenix FC – australijska A-League) – strzelił gola w wygranym 2:1 ligowym meczu z Central Coast Mariners. Zagrał cały mecz i dostał żółtą kartkę.

Turcja

Karol Angielski (Sivasspor Kulübü – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z Gaziantep FK.

Jakub Szumski (Samsunspor Kulübü – druga liga) – 90 minut w wygranym 4:1 ligowym meczu z Eyüpsporem.

Włochy

Bartłomiej Drągowski (Spezia Calcio – Serie A) – 90 minut w przegranym 0:2 ligowym meczu z AS Roma.

Jakub Kiwior (Spezia Calcio – Serie A) – poza kadrą meczową na przegrany 0:2 ligowy mecz z AS Roma. Finalizowany jest jego transfer do Arsenalu.

Jordan Majchrzak (AS Roma – Serie A) – poza kadrą meczową na wygrany 2:0 ligowy mecz ze Spezią. Polak czeka na debiut w pierwszym zespole.

Arkadiusz Milik (Juventus FC – Serie A) – strzelił gola w zremisowanym 3:3 ligowym meczu z Atalantą. Grał do 74. minuty.

Arkadiusz Reca (Spezia Calcio – Serie A) – 79 minut i żółta kartka w przegranym 0:2 ligowym meczu z AS Roma.

Wojciech Szczęsny (Juventus FC – Serie A) – 90 minut w zremisowanym 3:3 ligowym meczu z Atalantą.

Nicola Zalewski (AS Roma – Serie A) – 90 minut w wygranym 2:0 ligowym meczu ze Spezią.

Szymon Żurkowski (Spezia Calcio – Serie A) – cały mecz na ławce. Spezia przegrała w lidze 0:2 z AS Roma.

Jakub Łabojko (Brescia Calcio – Serie B) – cały mecz na ławce w przegranym 1:3 ligowym spotkaniu z Frosinone.

Przemysław Szymiński (Frosinone Calcio – Serie B) – cały mecz na ławce. Frosinone wygrało 3:1 w lidze z Brescią.

Michał Lewandowski (ACR Messina – Serie C) – cały mecz na ławce. Jego drużyna wygrała w lidze 2:0 z Avellino.