Oko na rodaka: Kolejne trafienia Piątka i Wilczka

footy.dk

Po obfitej sobocie, w niedzielę Polacy występujący w ligach zagranicznych absolutnie nie zwolnili tempa. Kolejne bramki dla swoich drużyn strzelili Krzysztof Piątek i Kamil Wilczek. Cenne punkty swoim drużynom zapewnili również Mariusz Stępiński i Damian Kądzior.

Krzysztof Piątek i Kamil Wilczek w tym sezonie są niezmordowani. Polski duet bardzo bramkostrzelnych napastników po raz kolejny rozbił bramkarzy rywali. Wilczek w wygranym 2:1 meczu z Vejle strzelił swoją trzynastą bramkę w duńskiej ekstraklasie. Piątek natomiast skutecznie wykonał rzut karny i dał Genoi remis w starciu ze SPAL. Dla niego z kolei dzisiejsze trafienie było jedenastą bramką w lidze (siedemnastą jeśli liczyć również rozgrywki Pucharu Włoch). Obaj napastnicy są w czołówce klasyfikacji strzelców swoich lig – Piątek jest liderem, a Wilczek wiceliderem z dwoma bramkami straty do Roberta Skova z FC København.

Mariusz Stępiński poszedł za przykładem swoich kolegów z Neapolu i w niedzielnym starciu z Parmą strzelił swoją czwartą bramkę w trwającym sezonie Serie A. Jego popisy strzeleckie nie przekładają się jednak zbytnio na postawę drużyny. Jego Chievo mecz z Parmą zremisowało 1:1, a w tabeli ligowej plasuje się na ostatnim miejscu.

Coraz mocniejszą pozycję w swoim klubie potwierdza również Damian Kądzior. W meczu 17. kolejki chorwackiej ekstraklasy 26-latek w 22. minucie otworzył wynik meczu z Interem Zaprešić. Była to jego trzecia ligowa bramka w tym sezonie. Jeżeli liczyć również mecze Pucharu Chorwacji, to Kądzior w tym sezonie strzelił już pięć bramek. Jest to dorobek wskazujący na progres jaki Kądzior dokonał od momentu przyjścia do Dinamo. W spotkaniach ligowych Polak jest jednym z podstawowych zawodników Nenada Bjelicy.

Podsumowanie występów polskich zawodników:

Azerbejdżan

Jakub Rzeźniczak (Qarabağ Ağdam – Ekstraklasa) – wystąpił w wygranym 6:0 ligowym meczu z Zirə FK.

Bułgaria

Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 2:0 ligowy meczu ze Slavią Sofia.

Jakub Świerczok (Łudogorec Razgrad – Ekstraklasa) – 62 minuty w wygranym 2:0 ligowy meczu ze Slavią Sofia.

Chorwacja

Damian Kądzior (GNK Dinamo Zagrzeb – Ekstraklasa) – gol w wygranym 2:0 meczu ligowym z Interem Zaprešić. Kądzior grał do 77. minuty.

Łukasz Zwoliński (HNK Gorica – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Osijekiem.

Michał Masłowski (HNK Gorica – Ekstraklasa) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na przegrany 1:2 mecz ligowy z Osijekiem.

Dania

Kamil Wilczek (Brøndbyernes IF – Ekstraklasa) – strzelił gola w wygranym 2:1 ligowym meczu z Vejle BK. Polak zagrał cały mecz.

Hiszpania

Marcel Lizak CF Peralada-Girona B – trzecia liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:1 z Herculesem.

Paweł Florek (CD Badajoz – trzecia liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 2:2 z rezerwami Malagi.

Mateusz Kania (Real Sporting de Gijón B – trzecia liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 3:1 z Athletikiem Bilbao.

Holandia

Karol Niemczycki (NAC Breda – Eredivisie) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 2:1 z Vittese.

Niemcy

David Kopacz (VfB Stuttgart – Bundesliga) – poza kadrą meczową na przegrany 0:3 ligowy mecz z Borussią Mönchengladbach.

Rafał Gikiewicz (1. FC Union Berlin – 2. Bundesliga) – 90 minut w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Magdeburgiem.

Jarosław Lindner (Sportfreunde Lotte – 3. liga) – 65 minut w bezbramkowo zremisowanym meczu ligowym z Unterchaching.

Marcus Piossek (Sportfreunde Lotte – 3. liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował bezbramkowo w lidze z Unterchaching.

Kevin Pytlik (Sportfreunde Lotte – 3. liga) – poza kadrą meczową. Jego zespół zremisował bezbramkowo w lidze z Unterchaching.

Turcja

Adam Stachowiak (Denizlispor Kulübü– druga liga) – 90 minut w bezbramkowo zremisowanym meczu ligowym z Genclerbirligi.

Włochy

Krzysztof Piątek (Genoa CFC 1893 – Serie A) – strzelił gola w zremisowanym 1:1 ligowy meczu ze SPAL. Piątek zagrał cały mecz.

Thiago Cionek (SPAL 2013 – Serie A) – z powodu zawieszenia za czerwoną kartkę poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Genoą.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisowała w lidze 3:3 z Sassuolo.

Paweł Jaroszyński (Chievo Verona – Serie A) – z ławki oglądał remis swojej drużyny w lidze z Parmą.

Mariusz Stępiński (Chievo Verona – Serie A) – strzelił gola w zremisowanym 1:1 meczu ligowym z Parmą. Polak zagrał cały mecz.

Michał Marcjanik (Empoli Calcio – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał 2:1 w lidze z Bologną.

Arkadiusz Reca (Atalanta BC – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał 3:1 z Udinese.

Łukasz Skorupski (Bologna FC 1909 – Serie A) – 90 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Empoli.

Łukasz Teodorczyk (Udinese Calcio – Serie A) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na przegrany 1:3 ligowy mecz z Atalantą.

Paweł Dawidowicz (Hellas Verona – Serie B) – wystąpił w meczu ligowym z Benevento.