Oko na rodaka: Kolejne bramki Wilczka i Świderskiego

Karol Świderski

facebook.com

Karol Świderski i Kamil Wilczek strzelili swoje kolejne bramki ligowe, przez co są liderami klasyfikacji strzelców kolejno greckiej i duńskiej ekstraklasy.

Karol Świderski został samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców greckiej ekstraklasy. 22-letni napastnik w spotkaniu z AÉ Lárissas strzelił swojego siódmego w tym sezonie gola w lidze. PAÓK po jego bramce wygrał 1:0, przez co wraz z Olympiakósem Pireus przewodzi tabeli ligowej. Świderskiego w 69. minucie zastąpił Chuba Akpom.

Kolejne trafienie w duńskiej ekstraklasie zanotował Kamil Wilczek. Polak, który przez ostatnie dwa spotkania ligowe pauzował z powodu czerwonej kartki za uderzenie przeciwnika, w spotkaniu z Århus GF strzelił swoją 15. bramkę w lidze w tym sezonie. Mimo to, jego Brøndby przegrało 1:2 z rywalem. Wilczek, podobnie jak Świderski jest liderem klasyfikacji strzelców. 31-letni napastnik ma trzy bramki przewagi nad Ronniem Schwartzem z Silkerborgu. Jego zespół z kolei jest trzecim zespołem duńskiej ekstraklasy.

Podsumowanie występów polskich zawodników

Anglia

Kamil Grosicki (Hull City – Championship) – zszedł w doliczonym czasie gry zremisowanego 2:2 ligowego meczu z Middlesbrough.

Cypr

Patryk Procek (AÉL Limassol – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany mecz z Olympiacosem Nikozja.

Dania

Kamil Wilczek (Brøndbyernes IF – Ekstraklasa) – strzelił gola w przegranym 1:2 ligowym meczu z Århus GF. Zagrał całe spotkanie i dostał żółtą kartkę.

Francja

Kamil Glik (AS Monaco FC – Ligue 1) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 1:2 z Bordeaux.

Grecja

Karol Świderski (PAÓK – Ekstraklasa) – strzelił gola w wygranym 1:0 ligowym meczu z AÉ Lárissas. Został zmieniony w 69. minucie.

Hiszpania

Grzegorz Kleemann (Yeclano Deportivo – trzecia liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 2:0 z RC Recreativo de Huelva.

Krzysztof Sendorek (CD Izarra  – trzecia liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:1 z Real Unión Club.

Holandia

Filip Bednarek (sc Heerenveen – Eredivisie) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 1:2 z PSV Eindhoven.

Niemcy

Marcin Kamiński (VfB Stuttgart 1893 – 2. Bundesliga) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na wygrany 3:0 ligowy mecz z Karlsruher SC.

Marcel Zylla (FC Bayern München II – 3. Liga) – z powodu kontuzji kolana poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z TSV 1860 München.

Norwegia

Maciej Gostomski (FK Haugesund – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Sarpsborg 08.

Nowa Zelandia

Filip Kurto (Western United FC – australijska A-League) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Central Coast Mariners.

Portugalia

Paweł Kieszek (Rio Ave FC – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w Pucharze Portugalii 1:0 z FC Alverca.

Rosja

Rafał Augustyniak (Urał Jekaterynburg – Ekstraklasa) – 90 minut w bezbramkowo zremisowanym meczu ligowym ze Spartakiem Moskwa.

Michał Kucharczyk (Urał Jekaterynburg – Ekstraklasa) – 85 minut w bezbramkowo zremisowanym meczu ligowym ze Spartakiem Moskwa.

Słowacja

Daniel Skiba (FK Železiarne Podbrezová – druga liga) – poza kadrą meczową na przegrany 0:2 ligowy mecz z rezerwami MFK Ružomberok.

Turcja

Jakub Kosecki (Adana Demirspor Kulübü – druga liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 3:2 z Osmanlisporem.

Ukraina

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 3:0 z FK Mariupol.

Włochy

Bartłomiej Bereszyński (UC Sampdoria – Serie A) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z Udinese.

Paweł Dawidowicz (Hellas Verona FC – Serie A) – wszedł na boisko w 81. minucie wygranego 1:0 ligowego meczu z Fiorentiną.

Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina – Serie A) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Hellasem Verona.

Karol Linetty (UC Sampdoria – Serie A) – wszedł na boisko w 44. minucie wygranego 2:1 ligowego meczu z Udinese.

Łukasz Skorupski (Bologna FC 1909 – Serie A) – 90 minut w zremisowanym 2:2 ligowym meczu z Parmą.

Mariusz Stępiński (Hellas Verona FC – Serie A) – wszedł na boisko w 84. minucie wygranego 1:0 ligowego meczu z Fiorentiną.

Łukasz Teodorczyk (Udinese – Serie A) – wszedł na boisko w 89. minucie przegranego 1:2 ligowego meczu z Sampdorią.

Sebastian Walukiewicz (Cagliari Calcio – Serie A) – mecz jego zespołu został odwołany z powodu zalanego boiska.

Szymon Żurkowski (ACF Fiorentina – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:1 z Hellasem Verona.

Przemysław Szymiński (Frosinone Calcio – Serie B) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał w lidze 0:2 ze Spezią.

Szymon Fyda (Ravenna FC 1913 – Serie C) – wszedł na boisko w 72. minucie zremisowanego 3:3 ligowego meczu z Gubbio.

Tomasz Kupisz (SSC Bari – Serie C) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z Teramo.

Michał Lewandowski (Teramo Calcio – Serie C) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował w lidze 1:1 z Bari.