Ligue 1: Marsylia goni PSG; Remis w meczu na szczycie

Toulouse OM

W meczu zwieńczającym 14. kolejkę francuskiej Ligue 1 FC Toulouse uległo faworyzowanej Marsylii 0:2. Wcześniej bezbramkowym remisem zakończyło się starcie Saint-Etienne z Montpellier.

W spotkaniu pomiędzy Saint-Etienne a Montpellier, którego stawką był awans do ścisłej czołówki Ligue 1, nie oglądaliśmy bramek. W pierwszej połowie stroną przeważającą byli gospodarze, którzy już w drugiej minucie, za sprawą niezwykle groźnego uderzenia Denisa Bouangi, mogli objąć prowadzenie.

Chwilę później 25-latek ponownie zagroził bramce strzeżonej przez Geronimo Rulliego, lecz tym razem Argentyńczyk stanął na wysokości zadania i nie dał się zaskoczyć.

W drugiej odsłonie do głosu doszli przyjezdni, ale ich starania również nie przyniosły owoców w postaci trafienia. Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów, który jeszcze bardziej uściślił tabelę francuskiej ekstraklasy. Szóste Montpellier i czternastą Niceę dzielą bowiem zaledwie trzy oczka.

24.11.2019, 14. kolejka Ligue 1 – Stade Geoffroy-Guichard

AS Saint-Etienne – HSC Montpellier 0:0

ASSE: Ruffier – Moukoudi, Perrin, Kolodziejczak – Honorat, Youssouf, Camara, Trauco – Boudebouz (Benkhedim 60′), Nordin – Bouanga (Indjai Correia 82′)

HSCM: Rulli – Mendes, Hilton, Congre – Souquet, Savanier (Sambia 89′), Chotard, Le Tallec, Oyongo – Laborde (Mollet 78′), Delort

Żółte kartki: Youssouf 26′, Perrin 28′, Trauco 54′ – Mendes 21′, Congre 61′, Mollet 90+2′

Sędzia: Frank Schneider

Na przełomie całego starcia Marsylia była stroną wyraźnie dominującą. Podopieczni Andre Villasa-Boasa nie byli jednak w stanie udokumentować swojej przewagi. W dogodnych sytuacjach kapitulowali między innymi Rongier czy Benedetto. Mimo przewagi przyjezdnych Toulouse również było w stanie stworzyć zagrożenie pod bramką Mandandy.

W 72′ minucie bliski wpisania się na listę strzelców był Ibrahim Sanagre, lecz jego celny strzał głową powstrzymał wspomniany Mandanda. Wcześniej w podobnej sytuacji pomylił się Yaya Sanogo.

Marsylia rozpoczęła strzelanie dopiero w 77′ minucie. Po zamieszaniu przed polem karnym Dimitri Payet dopatrzył się wbiegającego w szesnastkę Benedetto, który po chwili znalazł się w sytuacji jeden na jednego z bramkarzem. 29-latek zachował zimną krew i wyprowadził OM na prowadzenie.

Chwilę później było już 0:2. Tym razem nie popisała się defensywa Tuluzy. Podczas wyprowadzania akcji goście przejęli futbolówkę, która następnie znalazła się pod nogami Radonjica. Reprezentant Serbii popisał się wówczas indywidualną szarżą, minął kilku obrońców i po raz drugi pokonał Reyneta, ustalając tym samym wynik spotkania.

Dzięki trzem punktom Marsylia wskakuje na drugie miejsce w tabeli ze stratą 8 oczek do prowadzącego Paris Saint-Germain. Toulouse z kolei notuje już czwartą z rzędu porażkę i okupuje pozycję w strefie spadkowej.