Oko na rodaka: Gole Krzysztofa Piątka, Kamila Wilczka i … Rafała Gikiewicza

Weekend w weekend Krzysztof Piątek i Kamil Wilczek strzelają kolejne bramki dla swoich zespołów. Tym razem nie było inaczej. Największym zaskoczeniem tego dnia jest jednak bramka strzelona przez…Rafała Gikiewicza – bramkarza niemieckiego Unionu Berlin.

To już nawet nie dziwi. Ponownie niedzielne wydanie “Oka na rodaka” zaczynamy od Krzysztofa Piątka. 23-letni napastnik strzelił już dziewiątą bramkę w tym sezonie – i to przy pierwszym kontakcie z piłką. Już w 6. minucie po dośrodkowaniu w pole karne reprezentant Polski celną główką otworzył wynik spotkania. W przypadku Genoi były to świetne złego początki. Zespół Piątka ostatecznie przegrał 1:3. Krzysztof Piątek miał szansę do strzelenia jeszcze jednej bramki, lecz uderzona przez niego piłka zatrzymała się na linii bramkowej.

Niewiele gorszy od niego pozostaje Kamil Wilczek, który strzelił swoją dziesiątą bramkę w tym sezonie dla duńskiego Brøndby w starciu z Ålborgiem. 30-letni napastnik otworzył wynik spotkania w 45. minucie meczu. Ta bramka, plus asysta przy trzecim trafieniu autorstwa Lasse Vigena Christensena dała jego zespołowi zwycięstwo 3:1.

Nie lada wyczynu dokonał Rafał Gikiewicz, który w doliczonym czasie gry starcia z Heidenheim … celną główką strzelił gola na wagę jednego punktu dla Unionu Berlin. Gikiewicz po odejściu z SC Freiburg bardzo szybko stał się jedną z czołowych postaci Unionu. Dotychczas jednak popularny “Giki” ratował swój zespół dobrymi interwencjami. Tym razem jednak pokazał, że w kryzysowej sytuacji potrafi wesprzeć zespół w każdy możliwy sposób. Union Berlin w tym sezonie spisuje się bardzo dobrze. Po dziewięciu rozegranych spotkaniach ma na koncie 19 punktów i zajmuje drugie miejsce w lidze.

Podsumowanie występów polskich zawodników:

Anglia

Jan Bednarek (Southampton FC – Premier League) – 45 minut w przegranym 0:3 ligowym meczu z Chelsea.

Marcin Bułka (Chelsea FC – Premier League) – poza kadrą meczową na wygrany 3:0 ligowy mecz z Southampton.

Kamil Grabara (Liverpool FC – Premier League) – poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany mecz ligowy z Manchesterem City.

Belgia

Jakub Piotrowski (KRC Genk – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał 5:1 w lidze z KAA Gent.

Bułgaria

Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 63. minucie wygranego 4:1 ligowego meczu z Botewem Wraca. Góralski zobaczył żółtą kartkę.

Jakub Świerczok (Łudogorec Razgrad – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał 4:1 w lidze z z Botewem Wraca.

Chorwacja

Damian Kądzior (GNK Dinamo Zagrzeb – Ekstraklasa) – 78 minut w wygranym 3:0 ligowym meczu z NK Rudeš.

Cypr

Patryk Procek (AÉL Limassol – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 5:1 ligowym meczu z Alkí Oróklini.

Dania

Kamil Wilczek (Brøndbyernes IF – Ekstraklasa) – strzelił gola i zaliczył asystę w wygranym 3:1 meczu ligowym z Ålborg. Wilczek opuścił boisko tuż przed końcem meczu.

Francja

Kamil Glik (AS Monaco FC – Ligue 1) – 90 minut w przegranym 1:2 meczu ligowym ze Stade Rennes.

Igor Lewczuk (Bordeaux – Ligue 1) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał 3:0 z Nantes.

Hiszpania

Paweł Kieszek (Málaga CF – druga liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół zremisował 1:1 w lidze z Deportivo La Coruña.

Marcel Lizak CF Peralada-Girona B – trzecia liga) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z rezerwami Villarreal.

Paweł Florek (CD Badajoz – trzecia liga) – cały mecz na ławce. Jego zespół bezbramkowo zremisował w lidze z Marbellą.

Mateusz Kania (Real Sporting de Gijón B – trzecia liga) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Arenas Club.

Holandia

Bartłomiej Urbański (Willem II Tilburg – Eredivisie) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Feyenoordem.

Japonia

Krzysztof Kamiński (Júbilo Iwata – J-League, Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 1:5 meczu ligowym z Shimizu S-Pulse.

Litwa

Dawid Smug (Atlantas Kłajpeda – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 1:5 ligowym meczu z Žalgirisem.

Niemcy

Tomasz Kucz (Bayer 04 Leverkusen – Bundesliga) – poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany ligowy mecz z SC Freiburg.

Jakub Bednarczyk (Bayer 04 Leverkusen – Bundesliga) – poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany ligowy mecz z SC Freiburg.

Waldemar Sobota (FC Sankt Pauli – 2. Bundesliga) – z powodu urazu poza kadrą meczową na wygrany 3:1 ligowy mecz z Sandhausen.

Rafał Gikiewicz (1. FC Union Berlin – 2. Bundesliga) – strzelił gola w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Heidenheim. Gikiewicz zagrał cały mecz.

Sebastian Mrowca (SV Wehen Wiesbaden – 3. liga) – 90 minut w wygranym 2:0 ligowy meczu z Hallescher.

Norwegia

Artur Krysiak (FK Bodø/Glimt – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego drużyna przegrała 0:1 z Molde.

Łukasz Jarosiński (Hamarkameratene – druga liga) – 90 minut w przegranym 1:3 ligowym meczu z Aalesund.

Rosja

Grzegorz Krychowiak (Łokomotiw Moskwa – Ekstraklasa) – 90 minut i żółta kartka w wygranym 1:0 derbowym meczu ligowym z CSKA Moskwa.

Maciej Rybus (Łokomotiw Moskwa – Ekstraklasa) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na wygrany 1:0 mecz ligowy z CSKA Moskwa.

Słowacja

Patryk Małecki (Spartak Trnava – Ekstraklasa) – 45 minut w wygranym 2:1 ligowym meczu z ŠKF Sereď.

Stany Zjednoczone

Kacper Przybyłko (Philadelphia Union – MLS, pierwszy poziom rozgrywek w USA) – poza kadrą meczową na wygrany 5:1 ligowy mecz z Minnesotą United.

Turcja

Jakub Kosecki (Adana Demirspor Kulübü – druga liga) – 57 minut w przegranym 0:1 meczu ligowym z Osmanslisporem.

Ukraina

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu z Olimpikiem Donieck.

Włochy

Arkadiusz Milik (SSC Napoli – Serie A) – cały mecz na ławce. Napoli wygrało 2:0 z Sassuolo.

Piotr Zieliński (SSC Napoli – Serie A) – 90 minut w wygranym 2:0 meczu ligowym z Sassuolo.

Krzysztof Piątek (Genoa CFC 1893 – Serie A) – strzelił gola w przegranym 1:3 ligowym meczu z Parmą. Piątek zagrał cały mecz.

Karol Linetty (UC Sampdoria – Serie A) – 83 minuty i żółta kartka w wygranym 1:0 ligowym meczu z Atalantą.

Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria – Serie A) – 90 minut i żółta kartka w wygranym 1:0 ligowym meczu z Atalantą.

Dawid Kownacki (UC Sampdoria – Serie A) – wszedł na boisko w 86. minucie w wygranym 1:0 ligowym meczu z Atalantą.

Bartłomiej Drągowski (Fiorentina – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego zespół przegrał 0:1 w lidze z Lazio.

Arkadiusz Reca (Atalanta BC – Serie A) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z Sampdorią.

Paweł Jaroszyński (Chievo Verona – Serie A) – wszedł na boisko w 78. minucie przegranego 1:3 ligowego meczu z AC Milan.

Mariusz Stępiński (Chievo Verona – Serie A) – 90 minut w przegranym 1:3 ligowym meczu z AC Milan.

Thiago Cionek (SPAL 2013 – Serie A) – 90 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Interem.

Radosław Murawski (US Città di Palermo – Serie B) – 90 minut w wygranym 1:0 meczu ligowym z Crotone.

Przemysław Szymiński (US Città di Palermo – Serie B) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał 1:0 z Crotone.

Przemysław Bargiel (Spezia Calcio – Serie B) – poza kadrą meczową na wygrany 3:1 mecz ligowy z Livorno.

Michał Lewandowski (Teramo Calcio – Serie C) – 90 minut w przegranym 1:3 meczu ligowym z FeralpiSalo.