4 gole w 13 minut! Kylian Mbappé rozstrzelał Lyon!

twitter.com/PSG_inside

Paris Saint-Germain zdeklasowało Olympique Lyon 5:0 w niedzielnym hicie Ligue 1.

Niesamowitych emocji dostarczyła pierwsza połowa. Szkoda, że w głównej mierze tych negatywnych, ponieważ fauli było aż nadto. Występ Nabila Fekira zakończył się po zaledwie paru minutach, kiedy po interwencji jednego z obrońców, napastnikowi Lyonu podwinęła się kostka. Dosłownie minutę po zmianie Fekira doszło do kolejnego przewinienia, tym razem w polu karnym, a autorem faulu był bramkarz Lyonu. Do jedenastki podszedł Neymar, który po zrobieniu wszystkich możliwych ruchów nogami wreszcie uderzył i otworzył wynik spotkania. Sytuacji strzeleckich było raczej niewiele do przerwy. Największą uwagę skupiły faule wynagradzane czerwonymi kartkami. W trzydziestej piątej minucie Kimpembe w bandycki sposób zaatakował nakładką NDombele. Dopiero po analizie VAR, sędzia wyciągnął czerwony kartonik. Lyon nie chciał być gorszy i dziesięć minut później, drugą żółtą kartkę otrzymał Tousart.

Zmiana stron obdarowała lokalnych kibiców w festiwal strzelecki Kyliana Mbappé. Najlepszy młody piłkarz ostatnich Mistrzostw Świata trafiał z początku wszędzie: w słupek, w bramkarza, za bramkę, aż wreszcie trafił do bramki…przy okazji bijąc w oba słupki. Bramka Mbappé padła w sześćdziesiątej minucie. Do drugiego gola, mecz był dość wyrównany i nawet Lyon miał okazje do wyrównania. Niestety, Lyon wyraźnie opadł, nie tylko z sił, ale przede wszystkim mentalnie. Parę minut po drugim golu, Marquinhos kapitalnie odnalazł się w polu karnym po prostopadłym podaniu i wystawił Mbappé futbolówkę na tacy. W dalszej fazie meczu, Kylian Mbappé trafiał jeszcze dwukrotnie. Mistrzowie Francji zmiażdżyli Lyon, dokonali prawdziwej egzekucji na gościach. Ostatecznie, Paryżanie wygrali wynikiem 5:0.

Paris Saint-Germain – Olympique Lyon 5:0 (1:0)
1:0 – Neymar (rzut karny, 9.)
Czerwona kartka – Presnel Kimpembe (35.)
Czerwona kartka – Lucas Tousart (druga żółta, 45.)
2:0 – Kylian Mbappé (60.)
3:0 – Kylian Mbappé (66.)
4:0 – Kylian Mbappé (70.)
5:0 – Kylian Mbappé (73.)