Okazały debiut Tytonia. Polak najlepszym zawodnikiem swojego zespołu!

https://twitter.com/rcdeportivo

Dopiero wczoraj po raz pierwszy po transferze, w barwach Deportivo La Coruna, mogliśmy oglądać Przemysława Tytonia. Polak zadebiutował w starciu z Valencią i był najlepszym piłkarzem swojego zespołu.

Gaizka Garitano, trener Depor stracił cierpliwość do Germana Luxa, podstawowego dotychczas bramkarza, i dał szansę polskiemu bramkarzowi. Tak tłumaczył swoją decyzję:

Osiem bramek straconych w dwóch ostatnich meczach to zbyt dużo. Nie winię za nie Germana, jednak musieliśmy coś zmienić. Przemysław spisał się bardzo dobrze – powiedział Garitano po spotkaniu z “Nietoperzami”.

Lokalny dziennik, oceniający zawodników przyznał mu najwyższą notę w zespole – “8”, dodając: “Wspaniały mecz polskiego bramkarza. Tytoń zatrzymał kilka naprawdę groźnych akcji Valencii, a także był bliski uratowania sytuacji z bramki na 1:1”.

Bardzo dobre spotkanie sprawiło, że większość kibiców była pod wielkim wrażeniem postawy naszego bramkarza, mimo że ten od lata nie miał okazji wystąpić w meczu o punkty. Teraz nikt nie wyobraża sobie, żeby w następnych meczach Gaizka Garitano mógł wrócić do ustawienia z Luxem. Polak spotkaniem z “Nietoperzami” mógł wygrać sobie bardzo wiele. A my trzymamy za niego kciuki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi