Okazały debiut Tytonia. Polak najlepszym zawodnikiem swojego zespołu!

https://twitter.com/rcdeportivo

Dopiero wczoraj po raz pierwszy po transferze, w barwach Deportivo La Coruna, mogliśmy oglądać Przemysława Tytonia. Polak zadebiutował w starciu z Valencią i był najlepszym piłkarzem swojego zespołu.

Gaizka Garitano, trener Depor stracił cierpliwość do Germana Luxa, podstawowego dotychczas bramkarza, i dał szansę polskiemu bramkarzowi. Tak tłumaczył swoją decyzję:

Osiem bramek straconych w dwóch ostatnich meczach to zbyt dużo. Nie winię za nie Germana, jednak musieliśmy coś zmienić. Przemysław spisał się bardzo dobrze – powiedział Garitano po spotkaniu z „Nietoperzami”.

Lokalny dziennik, oceniający zawodników przyznał mu najwyższą notę w zespole – „8”, dodając: „Wspaniały mecz polskiego bramkarza. Tytoń zatrzymał kilka naprawdę groźnych akcji Valencii, a także był bliski uratowania sytuacji z bramki na 1:1”.

Bardzo dobre spotkanie sprawiło, że większość kibiców była pod wielkim wrażeniem postawy naszego bramkarza, mimo że ten od lata nie miał okazji wystąpić w meczu o punkty. Teraz nikt nie wyobraża sobie, żeby w następnych meczach Gaizka Garitano mógł wrócić do ustawienia z Luxem. Polak spotkaniem z „Nietoperzami” mógł wygrać sobie bardzo wiele. A my trzymamy za niego kciuki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.