Oficjalnie: Unai Emery zwolniony z Arsenalu

Niestety nie usłyszymy już “Gud Ebenin” po meczach Arsenalu. Jednak sympatycy The Gunners powinni być z tego powodu w siódmym niebie.

Unai Emery

Zdjęcie: https://www.theweek.co.uk/

Unai Emery wraz ze swoim sztabem przestali dziś pełnić swoje funkcje w Arsenalu – możemy przeczytać w oświadczeniu klubu z Emirates Stadium.

Hiszpański szkoleniowiec przejął Arsenal na początku zeszłego sezonu. Trzykrotny zwycięzca Ligi Europy był pierwszym trenerem, który przejął Kanonierów od 1996 roku – wówczas swój rozdział na kartach historii rozpoczął Arsene Wenger. Niecałe półtora sezonu pod wodzą innego szkoleniowca nie wyszło Arsenalowi na dobre. W sezonie 18/19 klub pod rządami Emery’ego zajął dopiero 5. miejsce w Premier League, co przy formie obu rywali o Ligę Mistrzów oraz sprzyjającym kalendarzu można uznać za kompromitację. Stracili punkty m.in. z Crystal Palace czy z Brighton. Do tego poległ w finale Ligi Europy z Chelsea aż 1:4. Ten sezon również zaczyna się fatalnie.

Arsenal zajmuje dopiero 8. miejsce, a ostatni raz wygrał w październiku. Po wczorajszej porażce w Lidze Europy z Eintrachtem Frankfurt (1:2) włodarze klubu z Emirates Stadium zdecydowali się na zwolnienie 48-latka.

Szczerze dziękujemy Unaiowi oraz jego współpracownikom za zaciekłe próby przywrócenia klubu na właściwy poziom jaki oczekujemy i wymagamy. Życzymy Unaiowi oraz jego sztabowi samych sukcesów w przyszłości. – powiedział cytowany przez oficjalną stronę klubu Josh Kroenke, jeden z przedstawicieli właścicieli Arsenalu.

Jeszcze nie wiadomo kto zostanie nowym szkoleniowcem Kanonierów. Tymczasowym zostanie dotychczasowy asystent Emery’ego i zarazem jedna z klubowych legend Arsenalu – Freddie Ljungberg. Wśród potencjalnych nazwisk wymienia się najczęściej Nuno Espirito Santo. Portugalczyk jest obecnie trenerem innej drużyny Premier League – Wolverhampton Wanderers.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi