Oficjalnie: UEFA zezwoliła na częściowe zapełnienie trybun!

UEFA

źródło: uefa.com

Po pozytywnych doświadczeniach z tegorocznego Superpucharu Europy, UEFA dopuszcza udział publiczności w meczach Ligi Mistrzów w sezonie 2020/21.

Podczas ostatniego spotkania Bayernu Monachium z Sewillą, na trybunach Puskas Areny, która może pomieścić aż 67 tysięcy kibiców, mogło zasiąść 20 tysięcy osób. Przez małą frekwencję kibiców Sewilli, ostatecznie na trybunach zasiadło 15 180 szczęśliwców, którzy obejrzeli mecz na żywo. UEFA oceniła pozytywnie organizację całego spotkania, dlatego też federacja postanowiła podjąć kolejne kroki.

UEFA w oficjalnym komunikacie ogłosiła, że kibice mogą wrócić na stadiony zapełniając maksymalnie 30% stadionu. Do tego, zgodę na powrót kibiców do zasiadania na trybunach i oglądania meczów na żywo muszą muszą wydać władzę lokalne. Na stadionach będzie zakaz wpuszczania i otwierania sektora dla kibiców do odwołania.

Tak tę decyzję skomentował Prezydent UEFA, Aleksander Čeferin:

„W tych trudnych czasach ważne jest, aby wnieść więcej nadziei i pasji z powrotem do życia kibiców piłki nożnej. Zachęcamy ich do odpowiedniego zachowania i przestrzegania obowiązujących środków sanitarnych. To wszystko dla ich własnego zdrowia oraz zdrowia ich klubu, czy drużyny narodowej”


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *