Oficjalnie: Tomasz Kaczmarek nowym trenerem Lechii Gdańsk

Kaczmarek

lechia.pl

Tomasz Kaczmarek został nowym trenerem gdańskiej Lechii. 36-latek zastąpił na tym stanowisku zwolnionego Piotra Stokowca.

Kaczmarek od stycznia 2020 roku był asystentem Kosty Runjaicia w Pogoni Szczecin. Teraz czeka go rola pierwszego szkoleniowca w szóstej ekipie tabeli obecnego sezonu Ekstraklasy. Podpisał on z Lechią trzyletnią umowę.

– Jestem dumny z faktu, że zostałem szkoleniowcem Lechii Gdańsk. Dziękuję za zaufanie, jakim mnie obdarzono. Bardzo się cieszę, ale mam tez świadomość dużej odpowiedzialności, jaka spoczywa na moich barkach. W rozmowach z władzami klubu szybko znaleźliśmy wspólny język, ponieważ okazało się, że mamy bardzo zbieżne poglądy na możliwości rozwoju drużyny i celów, jakie zamierzamy osiągnąć w piłce – powiedział Kaczmarek.

Kaczmarek trenerskie szlify zbierał w Niemczech. W Polsce mieszkał do dziewiątego roku życia, potem z rodzicami wyemigrował do kraju naszych zachodnich sąsiadów. Prowadził tam takie drużyny jak Bonner S.C., Viktoria Köln oraz Stuttgarter Kickers.

Ponadto, młody trener uczęszczał do Hennes-Weisweiler-Akademie. Szkolili się w niej między innymi Hansi Flick czy Jürgen Klopp.

Źródło: Lechia Gdańsk


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.