Oficjalnie: Świerczok w Zawiszy Bydgoszcz

Zawisza Bydgoszcz poinformował o pozyskaniu nowego napastnika Jakuba Świerczoka. Zawodnik przeszedł tam na zasadzie wolnego transferu.

Piłkarz urodzony w Tychach rozpoczynał karierę wśród jurorów Cracovii Kraków. Potem przez trzy lata występował w barwach Polonii Bytom, gdzie w 20-stu meczach strzelił 12 bramek na zapleczu Ekstraklasy. W styczniu 2012 roku stał się zawodnikiem FC Kaiserslautern, skąd w lipcu tego samego roku został wypożyczony do Piasta Gliwice. Zagrał jednak tylko raz w Ekstraklasie przez kontuzję. Po powrocie do Niemiec doznał identycznej kontuzji i na powrót na boisko czekał w sumie od 10 września 2012 do 4 maja 2014 roku. Od tego czasu grał tylko w IV-ligowych rezerwach Kaiserslautern, dla których w 14 występach zdobył pięć bramek i zaliczył cztery asysty.

1 stycznia 2012 roku Świerczok stał się wolnym zawodnikiem i zadecydował o powrocie do Polski.

źródło: Zawisza Bydgoszcz/ foto: Przegląd Sportowy


Sprawdź również inne informacje o Mistrzostwach Świata 2022, wśród których dostępne są m.in. aktualności MŚ 2022, informacje o tym gdzie oglądać poszczególne mecze, które prezentujemy w dziale transmisje MŚ 2022, a także typy na MŚ 2022 i szczegóły o obstawianiu MŚ 2022.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.