Oficjalnie: Rząd luzuje obostrzenia. Wróciła możliwość uprawiania sportu amatorskiego

Premier Mateusz Morawiecki / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Na taką informację miłośnicy sportu czekali od dawna. Od 12 lutego wszelka aktywność fizyczna na otwartej przestrzeni będzie dozwolona dla wszystkich. Otwarte zostaną także stoki narciarskie oraz baseny. 

Wraz z początkiem lutego poluzowano część dotychczasowych obostrzeń. Zniesiono godzinę dla seniorów, otworzono galerie handlowe oraz muzea. W piątek, 5 lutego, premier Mateusz Morawiecki ogłosił poluzowanie kolejnych obostrzeń. Od 12 lutego wszelka aktywność fizyczna na otwartej przestrzeni będzie dozwolona dla wszystkich. Do tej pory z boisk czy kortów mogli korzystać jedynie profesjonalni sportowcy oraz pobierający stypendia dzieci i młodzież. Do funkcjonowania z zachowaniem przepisów sanitarnych wrócą także stoki narciarskie oraz baseny.

-Widać, jak agresywnie zachowuje się wirus i że musimy postępować bardzo ostrożnie, nie możemy sobie pozwolić na zbytnie luzowanie. Stopniowość jest podstawową cechą charakterystyczną naszego postępowania, sprawdzamy, jakie są dane pandemiczne – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Na piątkowej konferencji prasowej obecny był także Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Piotr Gliński. – Życzymy państwu, żebyście mogli korzystać z tego, z czego możemy korzystać w sposób odpowiedzialny – dodał.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.