Gerard Pique przekonuje, że Real jest faworyzowany przez sędziów

fcbarcelona.com

Gerard Pique stwierdził, że hiszpańscy sędziowie faworyzują Real Madryt. – Kiedy przychodzi chwila zwątpienia… – mówi piłkarz “Dumy Katalonii”.

Obrońca reprezentacji Hiszpanii wziął udział w debacie na temat sędziowania, mówiąc, że wielu sędziów w kraju faworyzuje jego rywali – Real Madryt. Dodał, że zdecydowana większość sędziów La Liga pochodzi ze stolicy i wspiera “Królewskich”. To naturalne, że mają słabość do tego zespołu podczas sędziowania ich meczów – przyznał Pique.

34-latek dochodzi do zdrowia po długotrwałej kontuzji kolana, którą odniósł w listopadzie. Pique zareagował na komentarz Eduardo Iturralde Gonzaleza, który przed laty był cenionym arbitrem i nie ukrywa, że zdecydowana większość ludzi z gwizdkiem pała sympatią do Realu. Powiedział, że podział między kibicami Realu Madryt a Barcelony wynosił 90 proc. do 10 proc. na korzyść tych pierwszych.

– Uważam, że nawet nieświadomie pomagają “Los Blancos” przyznając więcej korzyści. Chociaż szanuję profesjonalizm sędziów, i wiem, że starają się dać z siebie wszystko, to kiedy przychodzi chwila zwątpienia... – nie dokończył defensor sugerując tym samym pomyślne prowadzenie zawodów dla klubu z Santiago Bernabeu.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *