Oficjalnie: Richard Grootscholten opuści Akademię Piłkarską Legii Warszawa

Stadion Legia Warszawa

Stadion Legia Warszawa | fot. Mikołaj Barbanell


Richard Grootscholten z końcem sezonu 2021/22 przestanie pełnić funkcję Dyrektora Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

Richard Grootscholten od 2019 roku odpowiadał za rozwój sportowy, personalny i instytucjonalny Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa. Podczas jego kadencji w strukturze i metodologii szkolenia zaszły znaczące zmiany. Największą zmianą był proces przeniesienia Akademii i dostosowania jej struktury do nowo powstałego Legia Training Center. W Akademii wprowadzono nowy program szkolenia, który bazował na doświadczeniach największych klubów w Europie. Rozwój Akademii to również rozwój bursy, w której zamieszkało 85 zawodników. Młodym wychowankom zapewniono nie tylko rozwój piłkarski, ale także edukację szkolną.

W lipcu 2020 roku klub uroczyście otworzył Legia Training Center, a nowoczesna infrastruktura treningowa i regeneracyjna stworzyła większe możliwości do przygotowania zawodników.

Dziękuję Legii Warszawa za szansę, którą otrzymałem i możliwość pomocy w tworzeniu ścieżki rozwoju na najwyższym poziomie dla młodych piłkarzy. Życzę klubowi, wszystkim pracownikom, piłkarzom i kibicom wielu sukcesów w przyszłości – powiedział Richard Grootscholten.

Od 2019 roku w kadrze pierwszego zespołu zadebiutowali wychowankowie lub absolwenci Akademii, m.in. Maciej Rosołek, Cezary Miszta, Michał Karbownik, i Szymon Włodarczyk i Mateusz Grudziński. Na poziomie centralnym występuje obecnie około 60 zawodników z juniorską przeszłością w Legii.

Legia Warszawa dziękuje Richardowi Grootscholtenowi za zaangażowanie w strukturalne i sportowe funkcjonowanie Akademii oraz życzy sukcesów w dalszej karierze zawodowej. Klub w najbliższych tygodniach poinformuje o zatrudnieniu nowego dyrektora Akademii Legii.

źródło: legia.com /

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.