Jose Mourinho: Zmieniłem się jako człowiek, widzę w sobie pewną ewolucję

Mourinho

asroma.com


Jose Mourinho podkreślił, jak bardzo rani go marnowany talent przez piłkarzy i zauważył, że “płacisz za błędy” w świecie futbolu.

AS Roma wygrała cztery z ostatnich pięciu meczów ligowych, w tym Derby della Capitale z Lazio (3:0) i są na dobrej drodze, by awansować do Ligi Europy. Jose Mourinho może do bogatej kolekcji tytułów dołożyć kolejny – Ligę Konferencji Europy. Giallorossi w ćwierćfinale zmierzą się z mistrzem Norwegii, Bodo/Glimt.

– Jeśli popełnię błąd, płacę za to zwolnieniem. Jeśli zawodnik zrobi błąd, płaci za to, nie grając w miejsce innego. Jest w tym coś okrutnego, ale nie możemy pozwolić, aby charakter naszej pracy pokrywał się z tym, kim jesteśmy jako ludzie – mówił Portugalczyk w “L’Osservatore Romano”.

– Staram się pomagać innym i sobie żeby być lepszym człowiekiem. Jedną z rzeczy, którą trudno mi zaakceptować, jest marnowanie talentów. Coś co nadal, po 30 latach w futbol, jest dla mnie trudne do zaakceptowania – kontynuował.

– Czasami jednak marnowanie talentów wiąże się ze ścieżką życiową, którą przeszli niektórzy. Jako trenerzy musimy być przewodnikami. Jest coś okrutnego w sporcie wyczynowym, zwłaszcza w piłce nożnej, która jest najbardziej uprzemysłowionym sportem na wszystkich poziomach – podkreślił.

– Widzę w sobie pewną ewolucję jako człowiek. Kiedyś myślałem o wygrywaniu dla siebie, podczas gdy teraz jestem w momencie, w którym nadal pragnę zwycięstw z taką samą intensywnością, jak wcześniej lub nawet większą, ale dla graczy – kończy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.