Oficjalnie: Podbeskidzie pożegnało Krzysztofa Brede

Jakub Ziemianin/TS Podbeskidzie


Podbeskidzie Bielsko-Biała postanowiło rozstać się z Krzysztofem Brede, a czarę goryczy przelała kompromitacja w meczu z Piastem Gliwice (0:5).

“Krzysztof Brede był trenerem Górali od 18 czerwca 2018 roku. Od tego momentu, prowadził zespół Podbeskidzia przez 911 dni, na które złożyły się 3 sezony: 2018/19 – zakończonym zajęciem 6. miejsca w Fortuna 1 Lidze, 2019/20 – trener Brede dokonał wtedy ogromnego sukcesu, awansując do PKO BP Ekstraklasy, na którą w Bielsku-Białej czekano aż 4 lata oraz obecny 2020/21, w którym Podbeskidzie w 13 meczach PKO BP Ekstraklasy zgromadziło 9 punktów. 

Podbeskidzie rozegrało pod wodzą trenera Brede 86 spotkań. Ich bilans to 36 zwycięstw, 20 remisów i 30 porażek. Górale pod wodzą 39-letniego szkoleniowca notowali średnio 1,74 punktu za mecz.

Panie trenerze, bardzo dziękujemy za Pana pracę w klubie i osiągnięcie wielkiego sukcesu, jakim był wymarzony awans do Ekstraklasy. Życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej!” – czytamy w komunikacie.

Szefowie beniaminka szukają szkoleniowca, który wydźwignie drużynę z ostatniego miejsca, a na giełdzie pojawiają się nazwiska Jacka Zielińskiego, Dariusza Marca czy też Jana Urbana.

źródło: tspodbeskidzie.pl


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.