Oficjalnie: Paulo Sousa nowym selekcjonerem reprezentacji Polski

Paulo Sousa

Źródło: http://www.tellerreport.com/

Paulo Sousa zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski! Taką informację przekazał prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej – Zbigniew Boniek. 

Paulo Sousa podpisze kontrakt do listopada 2021 roku. Będzie miał zatem okazję poprowadzić naszą kadrę w eliminacjach do Mistrzostw Świata w Katarze oraz podczas Euro 2021.

Ostatnim klubem, w którym trenował Sousa było francuskie Girondins Bordeaux. Jego drużyna spisywała się wtedy dość przeciętnie. Do momentu zakończenia rozgrywek Ligue 1 z powodu pandemii koronawirusa, zajmowali 12. miejsce w tabeli. Wyjątkowo słabo grali u siebie, w tej klasyfikacji byli dopiero trzeci od końca.

Wcześniej 50-latek miał okazję trenować Tianjin Tianhai, czy Fiorentinę. Co ciekawe, będąc szkoleniowcem zespołu z Włoch, miał okazję zmierzyć się w Lidze Europy z Lechem Poznań. Poznaniacy wygrali wtedy we Florencji (2:1), ale u siebie musieli uznać wyższość zespołu Paulo Sousy.

Największe sukcesy odnosił w Izraelu, a także w Szwajcarii. Trenował wtedy FC Basel i Macabi Tel Awiw. Z oboma klubami zdobył mistrzostwo kraju.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *