Oficjalnie: Bartosz Zynek od lipca w Wiśle Płock

wisla-plock.pl

1 lipca 2021 roku zawodnikiem Wisły Płock zostanie Bartosz Zynek. 18-latek podpisał z naszym klubem 3-letni kontrakt, obowiązujący do 30 czerwca 2024. 

Urodzony 14 marca 2002 roku w Legnicy Zynek do końca sezonu 2020/2021 pozostanie w Zagłębiu Lubin. Wcześniej występował także w drużynach juniorskich angielskiego Queens Park Rangers FC, a pierwsze piłkarskie kroki stawiał w SCS Amico Lubin. W rundzie jesiennej bieżących rozgrywek zagrał natomiast w 17 meczach drugiego zespołu Zagłębia, w których zdobył 10 bramek, dzięki czemu był najlepszym strzelcem lubinian w III lidze.

Młody skrzydłowy na swoim koncie ma również występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski w różnych kategoriach wiekowych (U-16, U-17, U-19). W kadrze do lat 19 swego czasu spotkał się z innym zawodnikiem Wisły Płock Dawidem Kocyłą.

Zynek to kolejny utalentowany piłkarz, który na tę chwilę dołączy do nas w lipcu, choć być może uda nam się jeszcze dogadać z Zagłębiem Lubin w sprawie pozyskania go już teraz. Bartek to zawodnik wychowany w akademii angielskiego Queens Park Rangers FC, który jesienią zdobył 10 bramek na poziomie III ligi i był powoływany przez trenera Jacka Magierę do reprezentacji Polski U-19. To zawodnik dysponujący dobrą szybkością, silnym uderzeniem, nieźle grający jeden na jeden, który wzmocni rywalizację wśród naszych młodzieżowców – powiedział Paweł Magdoń, dyrektor sportowy Wisły Płock.

źródło: Informacja Prasowa, wisla-plock.pl /

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *