Oficjalnie: Patryk Małecki w Zagłębiu Sosnowiec

Kariera Patryka Małeckiego powoli przechyla się w drugą stronę. Skrzydłowy, który miniony sezon spędził w Spartaku Trnava związał się dwuletnią umową z opcją przedłużenia o rok z Zagłębiem Sosnowiec.

“Chłopcy znad Brynicy” po zaledwie jednej kampanii ligowej spadli z Lotto Ekstraklasy, lecz włodarze nie chcą się zasiedzieć w niższej klasie rozgrywkowej. Stąd już w maju zatrudniono Radosława Mroczkowskiego, który podjął się trudnego zadania. W klubie pożegnano się z wieloma zawodnikami. W ich miejsce zatrudniono już dziewięciu nowych graczy, a jedną z gwiazd będzie Patryk Małecki.

– Miałem kilka ofert z Polski i nie tylko, ale jak zorientowałem się, że Zagłębie jest mną zainteresowane, to już wiedziałem, że chcę tu grać – przekonuje ten doświadczony piłkarz. – Zagłębie wprawdzie spadło z Ekstraklasy, ale dla mnie to żadna ujma grać w pierwszej lidze. Chcę swoim doświadczeniem pomóc Zagłębiu w walce o najwyższe cele. Znam nową drużynę Zagłębia osobiście i z boiska, nie jest mi ona obca. Chciałbym przy okazji podziękować bardzo trenerowi Mroczkowskiemu. To jedna z wielu osób, które chciały mnie w Zagłębiu. Przede wszystkim to chciałbym podziękować prezesowi Marcinowi Jaroszewskiemu i dyrektorowi sportowemu Robertowi Tomczykowi, że mi zaufali, dali szansę. Dla mnie ważne jest to, by ludzie w klubie mnie chcieli, a ja ciężką pracę chciałbym dać radość kibicom – powiedział Patryk Małecki dla oficjalnego portalu klubu.

źródło: zaglebie.eu / własne

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi